Umí finsky a hraje na violu! I to je vítěz závodu horských kol na EYOF Kryštof Bažant

EYOF 2023
EYOF 2023
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Fantastický výkon! Biker Kryštof Bažant s přehledem ovládl závod horských kol na Evropském olympijském festivalu mládeže v Mariboru. „Všichni se ve startovním boxu klepali nervozitou jako fretky, ale já to na sobě nedal znát,“ smál se spokojený česká závodník, který zvítězil před druhým Němcem Hückmannem o 33 vteřin.

Věděl, co chce. Zlato! 👑 | KRYŠTOF BAŽANT
(2:08)

Věděl, co chce. Zlato! „Celou sezonu jsem se připravoval na tento závod a na mistrovství Evropy, které mě čeká příští týden,“ řekl dvojnásobný juniorský mistr Evropy, který na rozbahněné technické trati v Mariboru nedal soupeřům šanci.   

„Snažil jsme se zvyšovat náskok a jet naplno dopředu. Tahle trať mi seděla a jsem rád, že jsme si tady mohl zazávodit,“ radoval se Bažant, jenž se hned po projetí cílem objal se svým tátou. Další dojemný moment přišel o hodinu později, když si se zlatou medailí na krku zazpíval na slavnostním vyhlášení českou hymnu.

„Takovou medaili jako je tato s olympijskými kruhy ještě nemám. Loni v programu EYOF ještě horská kola nebyla, takže jsem rád, že sem ji mohl získat letos,“ zářil patnáctiletý závodník, který týdně ujede na kole 150 až 200 kilometrů.

Horská kola však nejsou jeho jedinou vášní. „Hraju devět let na violu a rád si čtu knížky,“ prozradil Kryštof. A navíc umí i trochu finsky. „Učil jsme se ten jazyk pro zábavu. Den je dlouhý, dá se to všechno stihnout.“

Čím dál víc se ale věnuje horským kolům. „Na konci roku jsem přestal na violu hrát, chodil jsem každý týden do hudebky, ale kolo to převálcovalo,“ uvedl studen víceletého gymnázia v Jablonci nad Nisou. „Tenhle sport mě baví a naplňuje. Jiný sport bych ani nechtěl dělat.“

líbil se ti článek?