Stříbro a osobní rekord. Šebrlová není jen dcerou slavného otce

ODM 2019
ODM 2019
2 Minuty čtení
2 Minuty čtení

Slavné jméno není vždy výhodou. Upoutá pozornost, ale také umocní očekávání. „Vnímám mírnou nervozitu," přiznává Kateřina Šebrlová. Očekávání ale dostála, na Olympiádě dětí a mládeže v Libereckém kraji zazářila. Na trati 60 metrů překážek vybojovala stříbrnou medaili a překonala osobní rekord. „Jsem na ni moc pyšný," chválil otec Roman Šebrle, jenž s celou rodinou drželi palce přímo na tribuně jabloneckého stadionu.

A nejen to. Právě olympijský vítěz totiž předával medaile těm nejúspěšnějším. Nejprve medaili, potom diplomy a ještě tašku s dárky. I když na ni právě u své dcery nejprve zapomněl.

To už se třináctiletá reprezentantka Prahy usmívala, bezprostředně po závodě jako by ji mrzela chyba na druhé překážce. „Tam mi spadla. Neběželo se mi moc dobře. A trošku mi vadilo i to horko,“ líčila.

Ani přes problematický úvod závod nezabalila a dřela až do konce. Časomíra se u jejího jména nakonec zastavila na hodnotě 9 sekund a 48 setin, pouze tři setiny za vítězkou.

„Skopla si druhou překážku, ale to se stane. Ke konci si znovu brnkla, ale i tak doběhla druhá. Zabojovala, bylo na ní vidět, že moc chce. A to se podle mě cení. To je totiž vlastnost, která spoustě lidem chybí,“ prohlásil Šebrle.

Slavný desetibojař dceru příležitostně trénuje, zaměřuje se zejména na oštěpařské dovednosti. V ostatních disciplínách, které spadají do vícebojů, Kateřinu připravuje její maminka Eva, taktéž bývalá reprezentantka. A pořád to není všechno, čemu se Kateřina věnuje. Vedle atletiky v barvách Aritmy stíhá i fotbal v dresu Dukly.

„Necháváme na ní, ať si sama vybere. Sám jsem fotbal hrával, syn ho taky hraje. Takže i Káča odmala kopala do míče. Měla k tomu blízko. Ale je pravda, že bych ji k sportu i tak vedl. Ale ani jsem nemusel, sportuje ráda,“ poznamenal Šebrle. „Určitě má na to skvěle pokračovat i v seniorských kategoriích. To ale ostatně všichni, kteří se sem dostali.“

Kateřina se zatím snaží stíhat a střídat všechny tréninky. „Ještě jsem se nerozhodla, čemu bych se chtěla v budoucnosti věnovat víc. Myslím, že zatím je to ale dobrá kombinace.“

Ovšem u atletiky má jeden konkrétní cíl: „Jednou bych chtěla i na olympiádu.“ Tátovo stříbro ze Sydney v roce 2000 a zlato z Atén o čtyři roky později jsou silnou motivací. „Taky bych jí moc přál, kdyby se tam dostala," dodal Šebrle. „Ale ať se rozhodne, pro co chce. My ji budeme podporovat ve všem."

Autor: Pavlína Vítková - členka programu Mladí novináři na ODM 2019

Zpravodajství, program i články z Olympiády dětí a mládeže najdete na webu odm.olympic.cz.

líbil se ti článek?