Seznamte se s hrdinkami. Tohle je první český ženský hokejový tým pro olympiádu

Peking 2022
Peking 2022
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

V listopadu si jako první v historii českého ženského hokeje vybojovaly možnost startovat na zimních olympijských hrách. Ve čtvrtek 13. ledna trenér národního týmu Tomáš Pacina oznámil, které hráčky nominoval na hry do Pekingu.

Třiadvacet žen se vydá na historickou misi. Poprvé budou reprezentovat Českou republiku hokejistky. „Byla to dlouhá cesta pro český ženský hokej dostat se na olympiádu. Máme z toho obrovskou radost. Cítíme radost, ale i smutek pro hráčky, které celý život bojovaly o olympijské hry, a nakonec se nedostaly do nominace,“ řekl kouč Pacina chvíli před tím, než zveřejnil finální nominaci.

Mezi vyvolené se trenérovi národního týmu nakonec nevešla bronzová medailistka v rychlobruslení Karolína Erbanová. „Hlavním důvodem bylo, že se Michaela PejzlováTereza Vanišová vrátily do nominace. Karolína nám pomohla dostat se na olympijské hry, a je jednou z prvních náhradnic. Hráčky před ní, co jsou v nominaci, jsou tam zaslouženě,“ zdůraznil Pacina.

Zde se podívejte na hokejistky, které byly nominovány na zimní olympijské hry 2022. 👇

První zápas v základní skupině čeká české hokejistky 3. února, kdy nastoupí proti Číně.

Nominace českých hokejistek na ZOH 2022

Brankářky:
Klára Peslarová (MODO), Viktorie Švejdová (MODO), Kateřina Zechovská (Bílina).

Obránkyně:
Sára Čajanová (Valašské Meziříčí), Pavlína Horálková (Krasnojarsk), Aneta Tejralová (Nižnij Novgorod), Samantha Kolowratová (Brynäs), Daniela Pejšová (MODO), Dominika Lásková (Merrimack College), Tereza Radová (Göteborg).

Útočnice:
Denisa Křížová (Brynäs), Kateřina Mrázová (Brynäs), Natálie Mlýnková (Vermont University), Kristýna Pátková (Vermont University), Aneta Lédlová (Kadaň), Vendula Přibylová (AIK Stockholm), Lenka Serdar (Linköping), Alena Mills (Hämeenlinna), Klára Hymlárová (St. Cloud State University), Noemi Neubauerová (Colgate University), Michaela Pejzlová (IFK Helsinky), Tereza Vanišová (Leksand), Kateřina Bukolská (Leksand).

líbil se ti článek?