Roman Kumpošt byl znovu zvolen do vedení Mezinárodní lyžařské federace

ČOV
ČOV
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Místopředseda Českého olympijského výboru pro zahraniční vztahy Roman Kumpošt bude i nadále součástí nejvyššího orgánu Mezinárodní lyžařské federace. Český funkcionář byl ve čtvrtek na Kongresu v italském Miláně znovuzvolen do předsednictva FIS. Funkci prezidenta FIS obhájil Johan Eliasch.

Předseda Dozorčí rady Svazu lyžařů České republiky působí v předsednictvu Mezinárodní lyžařské federace od roku 2010. A součástí nejvyššího orgánu FIS bude minimálně i po nadcházející dva roky.

Do osmnáctičlenného předsednictva na Kongresu v Miláně kandidovalo celkem 23 zástupců jednotlivých národních lyžařských svazů. Český funkcionář, který ve FIS působí od roku 1989, byl přitom zvolen jednoznačně, když obdržel 98 z celkových 117 hlasů.

„Nový statut FIS schválený na podzim 2021 spojený se zavedením genderové kvóty a kvót pro malé státy s jedním či dvěma hlasy znamenal velkou obměnu v předsednictvu FIS. Ve volbě uspělo šest nových členů a já jsem rád, že můj mandát je opět silný. To deklaruje nejen uznání za odvedenou práci, ale i respekt a pozici Česka na světové lyžařské mapě,“ řekl Roman Kumpošt pro webové stránky Svazu lyžařů ČR.

Kongres v Miláně rovněž schválil nový oficiální název tradiční organizace tak, aby kromě lyžování zahrnoval také snowboarding. Nově tak vystupuje jako International Ski and Snowboard Federation, mezinárodně užívaná zkratka však zůstává FIS.

jméno příjmení
Roman Kumpošt
narozen
12. 12. 1962,
pozice / funkce
Místopředseda ČOV (zahraniční vztahy)
sociální sítě
popis / podrobnosti

V 80. a 90. letech reprezentoval v severské kombinaci. Od roku 1987 je funkcionářem Svazu lyžařů ČR, v letech 2002–2004 byl jeho prezidentem. Od roku 1989 působí ve vedení Mezinárodní lyžařské federace a od roku 2010 je členem jejího předsednictva.


Podílí se na pořádání vrcholných sportovních akcí. V letech 2004–2007 vedl organizační tým mistrovství světa v klasickém lyžování v Liberci, byl prezidentem organizačního výboru Evropského olympijského festivalu mládeže v Liberci v roce 2011 a juniorského mistrovství světa v klasickém lyžování o dva roky později. Od roku 2011 působí ve Výkonném výboru ČOV.


V současnosti je také členem komunikační komise Mezinárodního olympijského výboru a působí ve správní radě EOC EU Office. Roku 1986 zakončil studia na Strojní fakultě Technické univerzity v Liberci a následně zde působil jako odborný asistent. Je ředitelem inženýrské společnosti STEINEL Technik a vlastníkem společností Terzet a SMS Design.

líbil se ti článek?