Potřetí na olympiádu. Čeští házenkářští sudí patří mezi světovou špičku

Tokio 2020
Tokio 2020
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Nejen čeští sportovci míří na hry do Tokia. Naši zemi budou reprezentovat kvalitními výkony i další krajané. Například dva rozhodčí v házené. Václav Horáček a Jiří Novotný pojedou už na svou třetí olympiádu.

Znovu se dostali do výběru nejlepších šestnácti rozhodcovských dvojic. Horáček s Novotným patří mezi nejlepší házenkářské sudí, a tak je Mezinárodní házenkářská federace nominovala na olympijský turnaj v Tokiu.

Sehraná dvojice už byla na hrách v Londýně 2012 a v Riu 2016. Pískali také finále mistrovství světa 2015 či semifinále na MS 2019 i na MS 2021. Jako rozhodčí nastoupili také na evropském šampionátu v roce 2020, 2018, 2016 a 2014.

„Tato naše dvojice se dlouhodobě pohybuje mezi nejlepšími dvojicemi rozhodčích na světě. Moc jim k této nominaci gratuluji a budu držet palce, aby jim zápasy v Japonsku vyšly co nejlépe a dostali opět nějaký ze závěrečných duelů,“ řekl k nominaci úspěšných českých rozhodčí jejich kolega a člen exekutivy ČSH s odpovědností za rozhodčí Jiří Opava.

Házenkářský turnaj v Tokiu odstartuje v sobotu 24. července úvodními mužskými zápasy, ženská část turnaje začne o den později. Medailové zápasy se odehrají 7. srpna (muži) a 8. srpna (ženy).

Elitní čeští rozhodčí Václav Horáček a Jiří Novotný budou pískat i na olympijských hrách v Tokiu! 😊 📍 ČLÁNEK: https://bit.ly/3vbLTKU

Zveřejnil(a) Česká Házená / Czech Handball dne Čtvrtek 22. dubna 2021

„Když už má rozhodčí za sebou nějakou historii, tak je nasazován do těžších zápasů. Ty ho pak v případě, že podává dobré výkony, předurčují k rozhodování duelů v dalších fázích. Ale samotná zkušenost není rozhodně zárukou. I kdyby rozhodčí odpískali předchozí MS skvěle, tak když se jim na konkrétním turnaji nedaří a zápasy pokazí, tak semifinále nikdo jen tak za zásluhy nedostane,“ zdůraznil sudí Jiří Novotný v rozhovoru pro handball.cz.

líbil se ti článek?