Pod vlnami i hlavou vzhůru! Světový rekordman z Česka je na Světové hry připravený

Světové hry 2017
Světové hry 2017
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Byla to láska na první pohled. Vodní lyžování si Adam Sedlmajer poprvé vyzkoušel v osmi letech na dovolené v Chorvatsku. „Po návratu domů jsme vyhledali Water Ski Klub Neratovice, který se shodou okolností nacházel asi jen půl hodiny cesty od mého bydliště,“ říká světový rekordman, který patří k největším českým nadějím na nadcházejících Světových hrách v polské Vratislavi.

Vyhrál jste mistrovství světa a držíte i světový rekord. Čeho si více ceníte?

Světový rekord byl hlavní. Ten starý měl totiž v držení můj velký vzor, navíc se jednalo o historicky nejdéle platný rekord. Jsem rád, že se mi ho povedlo po patnácti letech překonat, a doufám, že se mi to ještě alespoň jednou povede. Rád bych ho držel co nejdéle, což s momentální formou mého kamaráda Martina Kolmana určitě nebude jednoduché.

Formu si ale na Světové hry vezete parádní, že?

Myslím, že jsem na Hry dobře připraven. Konkurentů je spousta v každé disciplíně (skoky, slalom, triky, kombinace), já se spíš snažím soustředit na svůj vlastní výkon. Když se povede, měl by stačit na přední umístění. A když ne, stejně budu spokojen, protože vím, že jsem do přípravy vložil stoprocentní úsilí.

Většinu času trávíte ve Spojených státech. Proč jste se usadil za oceánem?

Rozhodl jsem se tak kvůli podmínkám pro vodní lyžování a možnostem dalšího rozvoje. V Česku se stává, že skvělý lyžař musí s kariérou skončit, protože přijde vysoká škola, práce a potřeba se uživit. Proto jsem se přesunul na univerzitu do Louisiany a poté na Floridu.

Máte magisterský titul z marketingu. Myšlenky, co po konci sportovní kariéry, vás tedy příliš trápit nemusejí?

Momentálně jsem z 80 % vodní lyžař. Zbytek svého času věnuju tomu, abych zabezpečil svou rodinu, až kariéru ukončím. Lyžovat chci ale co nejdéle, i kdyby to mělo být třeba jen rekreačně - bydlím přece jen u jezera.

Dá se vodním lyžováním uživit?

Ano, ale samozřejmě to není jako tenis nebo golf, kde se dá jít do důchodu hned po ukončení kariéry. Pár opravdových profesionálů v našem sportu máme, ale více lidí si přivydělává trénováním jiných nebo provozováním lyžařských škol.

Celý rozhovor najdete na webu czechteam.info zde!

líbil se ti článek?