Osobní výkony stranou. Pořadatelka T-Mobile Olympijského běhu pomohla mladé běžkyni

Fair Play
Fair Play
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Běh jí dělá radost, občas ale musí jít touha po nejlepším výsledku stranou. Jeden z deseti diplomů za fair play čin roku 2023 získala běžkyně Alena Zárubová, která v průběhu závodu neváhala a pomohla mladé dívce, jež zkolabovala. V Žatci vede v duchu hodnot fair play i jako jedna z pořadatelek T-Mobile Olympijský běh.

Na pomoc mladé běžkyni přispěchala Zárubová při závodu Christmas Run Most. „Ve druhém kole jsem si všimla, že začala zastavovat. Chtěla jsem ji jít podpořit a našla jsem ji, jak leží na zemi. Zvedla jsem ji a ona opět zkolabovala, tak jsem si ji dala na záda a donesla ji k dalšímu stanovišti, kde jí už dále pomohla policie,“ popisovala běžkyně.

Ona sama patří do běžeckého týmu Chmeláči Žatec. „Jsme hobíci. Běhat nás baví, máme skvělou partu a zúčastňujeme se různých závodů, na kterých je vždy skvělá atmosféra,“ líčila.

V případě T-Mobile Olympijského běhu v jejich městě však stojí na druhé straně. „Začít ho u nás pořádat byla myšlenka mého partnera, protože pravidelně tento závod běhal a líbilo se mu to,“ vyprávěla.

Nejvíc nás těší, že jsou hodně oblíbené dětské závody. Spojili jsme to i s dětským dnem, ať mohou přijít děti v jakémkoliv věku a mohou si zasportovat a zasoutěžit.

Letos budou mít v Žatci pod palcem už čtvrtý ročník. „Máme z toho ohromnou radost. Každý rok je větší a větší účast. A nejvíc nás těší, že jsou hodně oblíbené dětské závody. Spojili jsme to i s dětským dnem, ať mohou přijít děti v jakémkoliv věku a mohou si zasportovat a zasoutěžit,“ uzavřela.

T-Mobile Olympijský běh 2023 NEJVĚTŠÍ BĚŽECKÁ AKCE?! 🤩
(1:30)
líbil se ti článek?