Odtajněno! Fixujte datum 21. června 2023 a poběžte s námi

Olympijský běh
Olympijský běh
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

T-Mobile Olympijský běh už má své pevné datum pro rok 2023. Olympijský den a s ním i olympijské myšlenky oslavíme ve středu 21. června. „Přípravy nového ročníku jsou v plném proudu. Chystáme podobu triček i medailí, ladíme lokality, kde poběžíme,“ vypočítává David Novotný, manažer projektu.

„Nachystali jsme také vánoční voucher. T-Mobile Olympijský běh se tak může objevit i pod vánočním stromečkem. Samotnou registraci pak budeme spouštět 1. února. Dobrou zprávou je, že ceny se pro rok 2023 nemění. Nejlevnější zvýhodněné startovné koupíte tradičně do 31. března.“ Trasy jsou dlouhé zpravidla od 5 do 10 kilometrů, aby se mohl zapojit opravdu každý. Nejde o sportovní výkon, ale o posouvání vlastních hranic. 

Historie Olympijského dne sahá až do roku 1894, kdy byl založen Mezinárodní olympijský výbor. Na počest této události se každoročně pořádá Olympijský den, který oslavuje sportovní aktivity všeho druhu. Po celém světě si ho připomíná 5,5 milionů lidí ze 150 zemí světa.

Každá země si „svou oslavu“ uzpůsobuje svému prostředí. Některé slaví celý týden, jiné pouze v jeden den, všechny ale pohybem. V Česku od roku 1987 běháme, první ročník odstartoval legendární vytrvalec Emil Zátopek. K Praze se v průběhu let přidávala další města, dnes T-Mobile Olympijský běh pořádá na devadesát lokalit napříč Českou republikou.

T-Mobile Olympijský běh 2022 ve znamení VÝJIMEČNOSTI! 💖
(1:28)

V roce 2022 se na start T-Mobile Olympijského běhu postavilo více než 73 tisíc běžců. Do největší běžecké události v Česku se už dopoledne zapojilo 63 tisíc školáků ze 341 škol. Přesně v 18 hodin se pak prostřednictvím živého startu z éteru Radiožurnálu rozeběhli závodníci na 87 místech republiky. Olympijský den oslavili v duchu olympijské hodnoty výjimečnost. Posbíráním tří olympijských hodnot na stuhách účastnických medailí se  běžci zařazují do losování o VIP vstupy na Olympijský festival, který se bude konat v době olympijských her v Paříži 2024.

Běžci navíc pomáhají. Část z každého dospělého startovného jde na podporu sportování dětí z České olympijské nadace. Olympijský den oficiálně slavíme 23. června. V českém prostředí na jeho počest běžíme vždy nejbližší středu k tomuto datu. Přidejte se 21. června k nám!

líbil se ti článek?