Novou ředitelkou komunikace ČOV je Barbora Žehanová, střídá po čtyřech a půl letech Alföldiho

Tiskové zprávy
Tiskové zprávy
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Komunikaci Českého olympijského výboru bude nově řídit Barbora Žehanová. Dosavadní tisková mluvčí ČOV střídá Tibora Alföldiho, jenž na tomto postu po čtyřech a půl letech končí po dohodě s vedením ČOV.

„Děkujeme Tiborovi za práci, kterou pro Český olympijský výbor odvedl. Budeme rádi, když s námi bude nadále spolupracovat na vybraných olympijských projektech,“ řekl generální sekretář ČOV Petr Graclík s tím, že odchod Alföldiho nesouvisí s kauzou tzv. covidového letu do Tokia.

Alföldi před svým působením v ČOV pracoval 18 let jako sportovní reportér České tiskové kanceláře a jako žurnalista absolvoval čtvery letní a jedny zimní olympijské hry. Ve své roli na ČOV byl v Pchjongčchangu 2018 a v Tokiu 2020. Stál mimo jiné u zrodu nové fotobanky ČOV, u sjednocení komunikace na všech platformách včetně nového webu olympijskytym.cz či projektu czechteam.tv. Do týmu přivedl několik posil včetně úspěšné fotografky Barbory Reichové.

„Získal jsem plno užitečných zkušeností, rozšířil si obzory a dostal jsem možnost nahlédnout do vrcholné sportovní politiky. Nyní chci ale řešit především samotný sport,“ komentoval situaci Alföldi.

Barbora Žehanová pracovala třináct let jako sportovní redaktorka MF Dnes, iDnes.cz či v deníku Sport. V ČOV působí od roku 2014, věnovala se programu mladých novinářů na Olympiádě dětí a mládeže, PR Olympijského parku na Letné a programů Česko sportujeSazka Olympijský víceboj. Působila jako press attaché na olympijských hrách 2016, 2018 a 2020 i na dalších olympijských akcích, od roku 2017 je tiskovou mluvčí.

„S Tiborem jsme úzce spolupracovali a rozhodně nebude snadné zastoupit tak zkušenou osobnost, ale i díky němu máme výborný tým, který se této výzvě postaví sportovně. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají za necelých 120 dní, ale zároveň se už díváme směrem k těm dalším. Po delší době budeme mít olympijské hry v Evropě – v létě 2024 v Paříži a pak v zimě 2026, které – věřím – budou přístupné i českým fanouškům,“ řekla Barbora Žehanová.

líbil se ti článek?