Netradiční den pro tanečnici z Kojetína! Na ODM ji podpořili spolužáci a slavili zlato

ODM 2022
ODM 2022
2 Minuty čtení
2 Minuty čtení

Byli slyšet při každém jejím pohybu. Julie Ptáčková na svou soutěž v tanci na ODM pozvala své spolužáky a spolužačky z nedalekého gymnázia v Kojetíně a odměnila je zlatou medailí. Se svým partnerem Patrikem Pořízkem nenašli konkurenci, společně ovládli všechny tance ve finálovém kole a triumfovali v kategorii U16.

„Spokojenost určitě je. Měli jsme sice trochu obavy, ale na bednu jsme určitě jeli. V prvních kolech nám tam hodně překážely nezkušené páry, takže jsme dost často vráželi do sebe. Semifinále a finále už bylo dobré a nemůžeme být šťastnější,“ rozplývá se olympijská vítězka.

Julie Ptáčková s Patrikem Pořízkem dlouhodobě patří mezi nejlepší tanečníky v Česku. Přes první kolo a semifinále postoupili bez problémů a formu potvrdili i ve finále, kde ovládli všech pět standardních (Waltz, Tango, Valčík, Slowfox, Quickstep) a latinskoamerických (Samba, Cha-Cha, Rumba, Jive, Paso Doble) tanců a mohli se svými spolužáky a kamarády slavit.

#ODM2022 | Taneční sport | 28. 6. 2022

„Bylo tady celkem dost lidí, na některých soutěží bývá o dost méně. Bylo to velmi příjemné, přestože na to nejsem zatím příliš zvyklá. Pomohli také spolužáci z gymnázia v Kojetíně, kteří mě sem přijeli podpořit i s učiteli. Bylo to super,“ chválí zaplněné ochozy. “ Nervózní jsem byla hlavně ze sóla, abychom ho nepokazili.

Ptáčková už má za sebou spoustu velkých úspěchů a nyní přidává další. Výhra na Olympiádě dětí a mládeže se tak zařadí po bok titulů z domácího šampionátu nebo z mezinárodní soutěže v Szegedu. Taneční šampionka má před sebou další cíle, například mistroství světa: „Teď se začneme soustředit především na něj, kde budeme mezi 24 nejlepšími páry.“

K tanci ji přivedla maminka. „Ještě před mým narozením viděla taneční vystoupení a zalíbilo se jí to. Pak dostala plakát v Kroměříži na Dny tance, díky čemuž jsem to mohla vyzkoušet a chytilo mě to. Začínala jsem v šesti letech a pořád mě to baví.“

Lásku k tanci se buduje i díky svému partnerovi. „Vyšlo nám to až napotřetí, protože pokaždé měl jinou partnerku. Jednou měla jeho partnerka problémy a můj partner byl zase moc vysoký. Tak si to nějak sedlo a dali jsme se dohromady,“ popisovala. „Rychle jsme k sobě našli cestu a máme skvělý kamarádský vztah. Někdy mě sice Páťa trochu otravuje, ale na to si už nějak zvyknu." (smích)

Autor: Lukáš Mihal

líbil se ti článek?