Prezidentův vnuk na ODM. Mladý Klaus střežil šermíře

ODM 2022
ODM 2022
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Sport odkrývá nejrůznější příběhy. Na Olympiádě dětí a mládeže v Olomouckém kraji byste například objevili jméno, které znáte spíš z politiky. Soutěž v šermu totiž v roli rozhodčího soudcoval Robert Klaus, vnuk Václava Klause, bývalého prezidenta České republiky. „Pan Vnuk“, jak se mu v šermířském světě přezdívá, také aktivně šermuje v klubu SC Praha.

Nabídku angažovat se jako šermířský rozhodčí bez váhání využil: „Rozhodčího dělám, když je potřeba někde pomoct. Občas si to zkusím a docela mě to baví. Pořadatelé mě požádali, abych přijel a já jsem byl za to rád,“ popisuje Robert Klaus.

„Když jste zároveň hráč, je pozice rozhodčího velmi zajímavá. Máte tolik potřebný pohled zvenku. Člověk vidí věcí, které sám při zápase nevnímá. Je to pro mě celkově přínosné. Díky tomu, že dělám rozhodčího, jsem k nim při svém zápase shovívavější. Vím, že chybu můžete udělat.“

#ODM2022 | Šerm | 27. 6. 2022

Robert Klaus má slibně rozjetou sportovní kariéru, šerm však musel slavnému dědečkovi Václavu Klausovi vysvětlovat: „O šermu toho tolik nevěděl, protože je spíš na více známé sporty. Vidí ale, že mě baví a byl se i párkrát podívat. Myslím si, že časem si k němu našel cestu.“

Od dědy také čerpá důležité informace. „Spoustu věcí se od něj učím, například o politice, ve které má ohromné zkušenosti. Je výborné mít někoho takového v rodině a určitě je to pro mě velký vzor. Pořád hodně pracuje, ale snažíme se potkávat. Vídáme se poměrně často.

Autor: Lukáš Mihal

líbil se ti článek?