Nabudil ji evropský bronz? Špotáková zvažuje konec kariéry: V říjnu mi ale vždycky otrne

#OLYMPIJSKY
#OLYMPIJSKY
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Na tiskovou konferenci v Praze dorazili tři čeští medailisté z atletického mistrovství Evropy v Mnichově. Na krku měl stříbro oštěpař Jakub Vadlejch a bronz koulař Tomáš Staněk. Jen Barbora Špotáková měla „holý“ krk. „Chtěla jsem si medaili vzít s sebou, ale zapomněla jsem ji doma na stole. Prostě jsem roztržitá. To se stává,“ smála se nejúspěšnější česká oštěpařka, která i v 41 letech dokazuje, že stále patří k oštěpařské špičce. A to možná ještě neřekla poslední slovo!

Bronz z mistrovství Evropy by mohl být krásnou tečkou za bohatou kariérou dvojnásobné olympijské vítězky a trojnásobné mistryní světa. Pro Špotákovou, ale může sloužit i jako velká vzpruha do další sezony.

„Mně vždycky v říjnu otrne. Hrozně mě baví trénovat, jenom to tělo se brání té kvalitě. Můžu k sobě někoho vzít, pomáhat mu s tréninkem a třeba se pomalu přesouvat. Ale kdo ví,“ tajemně odpověděla světová rekordmanka v hodu oštěpem.

Špotákovou ženou dál i synové Janek a Darek, kteří s ní byli na šampionátu v Mnichově. „Chtěla jsem, aby taky kluci viděli, jak se bojuje. Ten starší je úplně nadšenej, ten mě pořád chválí, a to on obvykle nedělá, má furt nějaké výtky. Ten mladší mi dneska už dvakrát řekl, že chce házet oštěpem. Už jsem slyšela, že i další děti tam teď doma pohazujou. Je to hrozně hezké,“ rozplývá se Špotáková.

Nezapomenutelný 21. srpen 2008

🗓️ 21. srpen. 🇨🇿 To není pro Čechy pouze smutné výročí sovětské okupace, ale také den vítězství Barbora Špotáková na olympijských hrách. ❤️

Zveřejnil(a) Český olympijský tým dne Sobota 20. srpna 2022

Finální verdikt, jestli po letošní sezoně uzavře bohatou závodní kariéru, oštěpařská hvězda hned tak nevynese. „Chtěla bych teď mít fakt trochu klid a dětem vrátit ty resty. Muselo se teď hodně podřizovat mně, ale stálo to za to. Pořád se říkalo, že maminka potřebuje odpočívat. To teď slyšeli hodně a chtěla bych jim to trochu vrátit. A to rozmýšlení… Myslím, že si zasloužím čas.“

Největší medailové úspěchy Barbory Špotákové

Olympijské hry

🥇 Peking 2008

🥇 Londýn 2012

🥉 Rio 2016

Mistrovství světa

🏅 Ósaka 2007

🥈 Berlín 2009

🥇 Tegu 2011

🥇 Londýn 2017

Mistrovství Evropy

🥈 Göteborg 2006

🥉 Barcelona 2010

🥇 Curych 2014

🥉 Mnichov 2022

Barbora Špotáková
30. 06. 1981, Jablonec nad Nisou
Atletika
Počet zlatých medailí
2
Počet bronzových medailí
1
líbil se ti článek?