Na co se můžete těšit v Paříži? Známe rozpis olympiády!

Paříž 2024
Paříž 2024
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Bude to jízda! Během 19 olympijských dní se na hrách v Paříži bude soutěžit ve 32 sportech a z toho bude 329 medailových disciplín. Těšit se můžete i na nové sporty v programu her.

Olympijské hry v Paříži budou slavnostně zahájeny 26. července 2024. Dva dny před slavnostním ceremoniálem začnou první soutěže jako jsou zápasy v házené, fotbalu a ragby.

O medaile se bude soutěžit hned od prvního dne po zahajovacím ceremoniálu, přičemž budou uděleny medaile v judu, šermu, silniční cyklistice, street skateboardingu, plavání, ragby a střelbě.

Už samotný zahajovací ceremoniál v Paříži bude grandiózní. Poprvé v historii se uskuteční mimo olympijský stadion, a navíc na řece? Více se dozvíte zde. 👇 

Velká premiéra čeká na hrách na breakdance, který se stal olympijským sportem a stejně tak i BMX freestyle. Stejně jako v Tokiu se bude soutěžit v surfingu, skateboardingu nebo ve sportovním lezení.

Paříž 2024: Na co se těšit?
(00:53)

V Paříži se naopak nebude soutěžit v karate ani baseballu a softbalu, které si vzhledem k popularitě v zemi vybrali do programu japonští pořadatelé.

Olympijské hry v Paříži budou navíc prvními plně genderově vyváženými hrami s přesně padesáti procentní účastí mužů a žen. V Tokiu 2020 bylo zastoupeno na hrách 47,8 procent sportovkyň.

líbil se ti článek?