Měsíc po Tokiu. Běh na podporu olympismu se uskuteční 8. září

Olympijský běh
Olympijský běh
2 Minuty čtení
2 Minuty čtení

T-Mobile Olympijský běh se kvůli nejistým opatřením způsobenými aktuální epidemickou situací přesouvá. Největší běžecká akce v České republice, která se měla uskutečnit 23. června, se nově uskuteční ve středu 8. září 2021. Účastníci se tak potkají na startu přesně měsíc po zakončení olympijských her v Tokiu.

Původní plán oslavit myšlenky olympismu přesně měsíc do startu olympiády se tak otočil. "Nebylo to lehké rozhodnutí, ale vzhledem k stále nejisté situaci s vládními opatřeními je příliš složité tak velkou běžeckou akci, která se koná v jeden den na 90 místech po celém Česku a zpravidla se zapojí přes 60 000 dětí na školách, naplánovat,” řekl generální sekretář ČOV Petr Graclík.

“Věříme, že v září budeme moct vyběhnout naplno a v co největším počtu běžců. Navíc i spolu s olympioniky, kteří už tou dobou budou zpátky z Olympijských her v Tokiu a mohou se tak k šíření olympijských myšlenek pohybem připojit,” dodal Graclík. Cílem letošního T-Mobile Olympijského běhu bude co nejvíce znovu nastartovat sportování dětí i dospělých.

A je to tady! 😍 Už jsme se nemohli dočkat, až vám představíme letošní novinku 👉 medaili, kterou obdrží všichni dospělí...

Zveřejnil(a) T-Mobile Olympijský běh dne Středa 31. března 2021

Pro všechny dospělé běžce je navíc připravena motivační novinka - dřevěná medaile pro všechny dospělé účastníky, kterou zajistil titulární partner akce T-Mobile. „Tímto projektem chceme připomínat, že výhody digitálního světa je potřeba využívat uvážlivě a žít i mimo svět onlinu. Proto je každý, kdo se závodu zúčastní, už teď naším vítězem. Mám radost, že právě naše medaile ocení a umocní každý běžecký zážitek po celé republice,“ říká Ladislav Báča, ředitel marketingové komunikace společnosti T-Mobile Česká republika.

T-Mobile Olympijský běh rozběhal opět celé Česko! 🏃‍♀️🏃🏻‍♂️

Všechny běhy rozmístěné na více než devadesát míst po celém Česku budou mít jeden společný cíl – odstartovat najednou v 18 hodin, a to přímo z éteru Českého rozhlasu Radiožurnálu. Všechny běhy se každoročně konají jako oslava celosvětového Olympijského dne, který je zároveň výročím založení Mezinárodního olympijského výboru. Do Česka přinesl myšlenku Olympijských běhů v roce 1987 legendární běžec Emil Zátopek

V rámci T-Mobile Olympijského běhu účastníci neběží pouze pro sebe, část ze startovného jde na podporu charitativní činnosti České olympijské nadace, jež umožňuje sportovat dětem ze sociálně znevýhodněných rodin. V roce 2020 vybrali běžci společně pro Českou olympijskou nadaci téměř 500 tisíc Kč.

Registrace do všech závodů probíhají na www.olympijskybeh.cz. Startovné začíná na 250 Kč a jeho součástí je také startovní balíček s dárky od partnerů akce. Děti do 15 let běží v rámci regionálních dětských závodů za symbolické startovné 30 Kč.

líbil se ti článek?