Kouč Slovácka Svědík: Ponížení, když jsem skončil jako hráč, mě nakoplo vrátit se jako trenér

Podcast
Podcast
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Hráčskou kariéru mu ukončilo zranění, teď na lavičce fotbalového Slovácka prožívá úspěšné trenérské roky a s týmem se probojoval až do pohárové Evropy. Hostem podcastu Přes Příkop není nikdo jiný než Martin Svědík. Jak se z hráče stal trenérem? Co mu pomohlo utvářet jeho trenérskou osobnost? Čím si musel projít a v čem se odlišuje od ostatních koučů?

Trenér nepřímo plní funkci týmového psychologa. Jakým způsobem komunikuje s kabinou? Co řekne hráčům o poločase zápasu, ve kterém prohrávají? Jaká Martinova motivační kouzla platí na hráče? Jak často chodí do šatny a kdy naposledy promlouvá k týmu před zápasem? Co motivuje fotbalisty kromě peněz? Dává hráčům možnost mluvit do taktiky a zajímá se také o jejich soukromí?

Martin v klubu působí již čtvrtým rokem, což je na české poměry nadstandardně dlouhé angažmá. Čím to, že ho vedení ještě nevyměnilo? Do jaké míry ho klub nechal realizovat jeho myšlenky? Proč se v české lize točí dokola stále stejná trenérská jména? Může se stát, že by ligu vyhrál někdo jiný než Sparta, Slavie nebo Plzeň, a tím by napodobil anglickou jízdu za titulem outsidera z Leicesteru?

Sledujte podcast Přes Příkop.

 
líbil se ti článek?