Komise sportovců má šest nových členů

Komise sportovců
Komise sportovců
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Cyklista Tomáš Bábek, šermíř Jiří Beran, krasobruslařka Eliška Březinová, kanoista Lukáš Rohan, atletka Kristiina Mäki a tenistka Andrea Sestini Hlaváčková jsou novými členy Komise sportovců Českého olympijského výboru. Právě této šestici dali sportovci ve volbě nejvíc hlasů. Komise sportovců začne v obměněném složení fungovat na začátku roku 2023.

„Potěšilo mě, jaký ohlas volby měly. Přihlásilo se patnáct kandidátek a kandidátů z olympijských i neolympijských sportů na šest volných míst. Další sportovci projevili o kandidaturu zájem. Věřím, že jim odhodlání vydrží do dalších voleb nebo že se zapojí do činnosti Českého olympijského výboru v dalších složkách či komisích,“ řekl předseda komise David Svoboda.

Členy Komise sportovců vedle olympijského vítěze v moderním pětiboji zůstávají také basketbalistka Ilona Burgrová, kajakář Josef Dostál, atlet Adam Sebastian Helcelet, kajakář Vavřinec Hradilek, paralympijský vítěz v cyklistice Jiří Ježek, skikrosař Tomáš Kraus, judista Lukáš Krpálek, biker Jaroslav Kulhavý, plavec Jan Micka a skikrosařka Nikol Kučerová. Patří do ní i biatlonistka Lucie Charvátová jako členka Komise sportovců Evropských olympijských výborů.

Komise také úzce spolupracuje se sportovním ředitelem ČOV Martinem Doktorem při zajištění servisu pro sportovce. S Antidopingovým výborem řeší oblast prevence a potírání dopingu. Zabývá se vzděláváním sportovců a dalšími tématy, která se jich týkají. Má zároveň pět zástupců v Plénu Českého olympijského výboru a podílí se tak na rozhodování o dění v ČOV, David Svoboda je zároveň členem Výkonného výboru ČOV.

„Těším se, že s novými členy komise budeme přicházet s dalšími nápady, jak pomáhat ostatním sportovcům a zastupovat je v rámci Českého olympijského výboru,“ dodal David Svoboda.

líbil se ti článek?