Kde je hranice, kterou rodiče nesmí překročit při práci trenéra? To vám prozradí kouč Vacek

Podcast
Podcast
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Ženský tenis patří k nejúspěšnějším sportům u nás. Důkazem je i nedávný wimbledonský triumf Markéty Vondroušové, která si sama prošla uznávaným tenisovým oddílem na pražské Štvanici. Právě odtud pochází host podcastu Přes Příkop, bývalý hráč tenisové stovky a nyní již trenér, Jan Vacek.

Jak probíhaly oslavy Wimbledonského titulu? Co dělal špatně, že ho sám nevyhrál? Jak je to možné, že se český tenis drží 50 let stabilně ve světové špičce?

Jan se po návratu z Německa věnuje tenistům ve věku 14-16 let. V kolika letech musí dítě začít s tenisem, aby se dostalo do tenisové špičky? Od kterého věku už to nejde stihnout? Kdy si zhruba vybírají hráče do ČLTK na Štvanici? Na čem se nejvíce pracuje s mladými tenisty? Prospívá dětem čtyřhra?

Na cestě mladých sportovců hrají důležitou roli i rodiče. Jak moc s nimi Jan řeší vývoj svých svěřenců? K čemu slouží coaching rodičů? Kde je ta mez, kterou rodiče nesmí  vůči trenérovi překročit? Co jsou Janovy silné a slabé stránky? Co říká na kondiční a mentální kouče? Je možné dosáhnout na vrchol, aniž by člověk vsadil vše na jednu kartu?

Další díly podcastu Přes Příkop najdete ZDE.

líbil se ti článek?