„Mistryně světa po 85 letech? Jsem prostě pořád holka z Plzně,“ směje se lukostřelkyně Horáčková

Podcast
Podcast
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Po dlouhých 85 letech vybojovala pro české barvy světový titul v lukostřelbě. Marie Horáčková navíc kromě zlata vystřílela pro Česko i účastnické místo na blížících se olympijských hrách v Paříži. Čerstvá mistryně světa v lukostřelbě zavítala do podcastu Přes Příkop.

Co stálo za ziskem zlaté medaile? Udělala něco jinak oproti ostatním závodům? Už si zvykla na označení mistryně světa? Jaký to byl závod? Můžu si člověk v lukostřelbě vybudovat auru neporazitelnosti?

Lukostřelba není pro spoustu lidí až tak známý sport. Na jakou vzdálenost se střílí a podle čeho se vůbec hodnotí? Kolik váží samotný luk? Víte, co znamená „klapačka”? Upravuje se strategie v průběhu střeleckého souboje? Jak dostat do stavu beztíže? Jak vypadá trénink lukostřelkyně? Je to stejné jako například v běhání – objem a kvalita? Kolik závodnice při závodě natahá? Musí mít velkou sílu?

Marie pochází z lukostřelecké rodiny. Maminka Barbora se účastnila olympiády v Pekingu 2008 a otec je jejím trenérem. Jaké to je mít tátu trenéra? Jak ji maminka ovlivnila v životě lukostřelkyně? Bude na OH v Paříži něco netradičního v její disciplíně? Neoslovila ji vzhledem k její přesnosti česká armáda?

Další díly podcastu Přes Příkop najdete ZDE.

Marie Horáčková
24. 12. 1997, Plzeň
Lukostřelba
líbil se ti článek?