Japonsko už žije olympiádou! Naomi vám prozradí, jak to vypadá v Tokiu

Podcast
Podcast
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

„Nevěřte překrouceným zprávám o hrách v Tokiu,“ vzkazuj fanouškům Naomi Adachi. Česko-japonská spojka Českého olympijského týmu pro hry v Tokio se nedávno vrátila z Japonska a v podcastu Přes Příkop vypráví, jak to skutečně vypadá v zemi, kde se bude za pár týdnů konat největší událost planety.

Už se to blíží! 23. července budou slavnostně zahájeny olympijské hry v Tokiu, které byly o rok odloženy kvůli celosvětové pandemii. Přesto se médii a sociálními sítěmi šíří spekulace, že ani letos hry nebudou.

„Musím říct, že na internetu jsou buď nepodložené, nebo nepravdivé informace. Šíří se to stylem jedna paní povídala,“ říká Naomi, která byla nedávno několik týdnů v Tokiu a nasála tam tu pravou atmosféru.

„Nálada je tam milá, všichni se těší. Není to tak, jak všude čtete, že 99 procent Japonců olympiádu nechce. Těší se mladí i staří. Všude vás to pronásleduje. Už od rána, když si vytáhnete mléko z lednice a na něm jsou olympijské kruhy. Všude jsou vlaječky, prodávají se suvenýry,“ vypráví Naomi.

Podle ní tak vůbec nehrozí, že by se olympijské hry zrušily. „Nemám nejmenší pochybnost. Kdyby záleželo jenom na Japonsku, tak si myslím, že už by to bylo minulý rok,“ dodává Naomi Adachi, kterou můžete už teď vídat na všech kanálech českého olympijského týmu.

„Budu českým divákům přenášet autentickou atmosféru, která bude v Japonsku. Zároveň teď dodávám sportovcům ty nejnovější, nejčerstvější a nejpravdivější zprávy, co se týče konání olympiády,“ popisuje svou roli Naomi.

líbil se ti článek?