​Jak olympiádu prožívají youtubeři? Jirka Král kvůli ní šidí práci, A Cup Of Style obdivují gymnastky

Rio 2016
Rio 2016
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Přestože u televizní obrazovky tráví minimum času, během olympijských her si čeští youtubeři snaží čas na sledování sportovních disciplín najít vždy. Osobně si byli zasportovat i v Olympijském parku Rio-Lipno.

„Projely jsme se v Loučovicích na raftech a doporučujeme všem. Super zážitek!“ pochvalovaly si módní blogerky Lucka a Nicole, které si říkají A Cup Of Style.

Obě mají ke sportu blízký vztah, jejich rodiče se dokonce seznámili na tanečním parketu. Nicol dělá street dance, Lucka si jde občas zahrát badminton. A v zimě, když napadne první sníh, zamíří holky hned na hory.

V Riu budou držet palce hlavně Anežce Drahotové, s níž pro Youtube kanál Českého olympijského týmu natáčely společné video. „Olympiáda je celkově velký svátek. Přes rok na sledování sportu tolik času nemám, ale teď si ho vždycky najdu,“ říká Nicole.

A tak občas společně ponocují u televize, vzhledem k pětihodinovému časovému posunu však mnohdy nejdůležitější přenosy zaspí.

„Kolem půl jedný už většinou usínám,“ směje se Lucka. „Já jsem ráda za dopolední záznamy, kde se můžu na večerní program mrknout znova,“ dodává Nicole.

Obdivují hlavně výkony gymnastek, vzpěračů nebo maratónců, tedy fyzicky náročných disciplín. „Sami bychom se bály tyhle sporty provozovat, je u nich velké riziko zranění. Takže za nás velký respekt.“

Počítačový pařmen Jirka Král se před lety aktivně věnoval florbalu či turistice, v poslední době ale sportuje jen sporadicky. „A je to vidět, budu muset zase začít!“

Olympiáda ho prý často odvádí od práce, ale s úsměvem říká, že to jednou za dva roky lze překousnout. „Na jednom monitoru něco dělám, na druhém to mám puštěné. A občas se přistihnu, že už půl hodiny místo práce čučím vedle,“ ušklíbne se.

A co sportovní hry? „Hodně jsem se nahrál FIFY, to je klasika. Teď už tolik ne, ale snažím se držet tradice a zahrát si každý rok novou.“

líbil se ti článek?