Hvězda reprezentace šéfem svazu. Zdráhala chce pozvednout českou házenou

Oficiální
Oficiální
2 Minuty čtení
2 Minuty čtení

Na hřišti měl vždy nejvyšší cíle a to se nemění ani po konci kariéry. Bývalý kapitán reprezentace házené Ondřej Zdráhala byl letos v březnu zvolen prezident Českého svazu házené. Kvůli nové roli ukončil aktivní hráčskou kariéru a nyní má s milovaným sportem velké plány.

Ještě před pár týdny nastupoval v Kataru za klub Al-Wakrah a vtipkoval, že je asi jediným hrajícím šéfem svazu. Nyní je už Ondřej Zdráhala zpět v Česku a na sto procent se věnuje nové roli.

„Bylo to velice náročné. Veškeré věci jsem řešil na dálku z Kataru. Jako profi sportovci mně stačilo, že má den 24 hodin. Teď bych potřeboval, aby byl den delší,“ říkal Zdráhala na tiskové konferenci, která proběhla v sídle Českého olympijského týmu.

TK Nové projekty a vize ČSH 2021

Nový prezident ČSH Ondřej Zdráhala představuje vizi vedení svazu na příští období, klíčové momenty a osobnosti nadcházející sezóny a nové projekty. Hosty tiskové konference jsou reprezentanti Jana Knedlíková a Stanislav Kašpárek.

Zveřejnil(a) Česká Házená / Czech Handball dne Středa 23. června 2021

Právě jedním z jeho cílů v nové funkci je, aby se česká házená v budoucnu probojovala na olympijské hry. „Jsem rád, že se další úspěšný sportovec dostal do čela svazu. Neštěstí českého sportu je otázka kolektivních sportů a jejich výkonosti. Není lehké se vrátit na špičku a nejde jen o reprezentaci. Musí se začít už od mládeže. Chceme pomoci kolektivním sportům a podpořit je. Házená má skvělou olympijskou historii,“ uvedl předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval.

Zdráhala se svými spolupracovníky vypracoval plán, podle kterého chce dostat házenou mezi TOP 4 sporty v Česku. Cílem Českého svazu házené je v dlouhodobém horizontu zlepšit image házené a představit ji veřejnosti jako moderní a všestranný sport. Svaz se chce také více zaměřit na nábor nových talentů a rozšířit hráčskou základnu. V rámci této iniciativy bude spuštěna kampaň Všichni jsme házenkáři, která má zdůraznit myšlenku házené jako komplexního a jednoduše dostupného sportu.

Rozhovor s Janou Knedlíkovou

Jana Knedlíková má za sebou úspěšnou sezónu, kterou korunovala čtvrtým vítězstvím v Lize mistryň. 💪 „Naším cílem bylo dostat se do Final4. Že jsme vyhrály, to je neskutečný úspěch,“ usmívá se česká reprezentantka v rozhovoru. 😊 Ve videu najdete i její nejlepší akce této sezóny! 👇

Zveřejnil(a) Česká Házená / Czech Handball dne Čtvrtek 24. června 2021

„Každý se rodí jako házenkář. Malé dítě vyndá dudlík z pusy a vyhodí ho pryč. To samé pak dělá s jídlem. Později pak chlapec hází kamínky do okna milované dívce. No a žena pak po milém hází talíře. Všichni jsme prostě házenkáři,“ vtipně vysvětloval Zdráhala, který chce právě širokou veřejnost namotivovat, aby začala hrát házenou nebo ji alespoň s radostí sledovala.

líbil se ti článek?