Hokejové mistrovství světa startuje! Přes federální derby až k zámořskému gigantovi

#ZASNEM
#ZASNEM
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Je to tady! Každý rok nejočekávanější hokejový svátek startuje už v pátek 12. května. Úplně poprvé hokejové mistrovství světa společně uspořádají finské Tampere a lotyšská Riga. Podaří se českým hráčům po loňském bronzu opět vybojovat medaili?

Těšte se na ostrý start. Hned v prvním utkání narazí Češi na Slováky. Během mistrovství světa bylo k vidění šestnáct vzájemných zápasů a slovenská reprezentace se radovala pouze třikrát. Nezapomenutelná je výhra Čechů v osmifinále MS 2009 ve švýcarském Klotenu, kde Slovensko zažilo debakl 8:0.

Náboj má federální derby i díky soupiskám obou mužstev. Řada hráčů se moc dobře zná z extraligy, kde proti sobě nastupují jako soupeři. Ale například útočníci Daniel Voženílek a Libor Hudáček společně v dresu třineckých Ocelářů letos pozvedli nad hlavu Pohár T. G. Masaryka za vítězství v extralize.

Takto vypadá závěrečná nominace Česka na MS! 🇨🇿 Co na ni říkáte? 👀 #narodnitym #jakolev

Zveřejnil(a) Česká hokejová reprezentace dne Neděle 7. května 2023

Český tým čeká ve skupině B v Rize celkem sedm utkání. V posledním zápase se střetnou s Kanadou, která je historicky nejlepším týmem mistrovství. Společně se utkávají obě reprezentace už přes neuvěřitelných 100 let! V začátcích měli navrch Kanaďané, postupně však náš hokej rostl a v novodobé historii MS jsme s Kanadou neprohráli žádný finálový zápas!

Do čtvrtfinále postoupí čtyři nejlepší týmy z každé skupiny. V případě postupu do bojů o medaile čeká Čechy stěhování do Tampere. Loni česká reprezentace na bronzovém šampionátu získala medaili po dlouhých 10 letech. Na zlato však čekáme už od roku 2010, kdy tým s Jaromírem Jágrem ovládl šampionát v Německu.

Finálové zápasy o 3. místo a zlato se odehrají 28. května v Tampere. Drže palce českým hokejistům.

líbil se ti článek?