EYOWF 2015: Souhrn pátého dne. Výprava odletí z Rakouska se stříbrem a bronzem

EYOFW 2015
EYOFW 2015
1 Minuta čtení

Poslední den Evropského olympijského festivalu mládeže přinesl české výpravě dvě medaile. Skokané na lyžích vybojovali bronz ve smíšeném závodě družstev. Do něj nastoupili vždy dva nejlepší chlapci a dvě dívky. Druhou medaili přidali hokejisté, kteří prohráli ve finále turnaje s Ruskem a odvážejí si z olympijského turnaje stříbro.

Ve skokanském smíšeném týmu nastoupili Jana Mrákotová, Robert Szymeczek, Zdena Pešatová a František Holík. Reportáž ze závodu najdete zde.

Hokejisté za sebou mají velice kvalitní turnaj. Ve finále se silným týmem Ruska prohráli 5:9 a z olympijského festivalu odvážejí stříbro. Reportáž z utkání čtěte zde.

Závodníci v severské kombinaci nastoupili po skokanské části na pětikilometrovou trať. Ondřej Pažout doběhl osmý, David Zemek čtrnáctý, Jan Vytrval šestnáctý a František Slavík 33.

Alpští lyžaři ve smíšeném týmovém závodě v paralelních jízdách smolně vypadli už v prvním klání s Norskem. Duel skončil 2:2. Norský tým ale měl rychlejší součet časů a postoupil až do finále, kde nakonec podlehl Rakousku.

Biatlonisté ve smíšené štafetě ve složení Votočková, Davidová, Dvořák, Štvrtecký doběhli devátí z 21 národních týmů. Devátí v konkurenci 18 týmů byli i běžci na lyžích (Machač, Lubinová, Slavík, Janatová).