„Cyklopruhy mají smysl. Tlak olympiády by městu možná prospěl,“ říká architekt Boháč

Podcast
Podcast
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Sport a město. Rekreační a vrcholový. Lokální a mezinárodní. Do podcastu Přes Příkop jsme pozvali ředitele Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy a iniciátora vzniku CAMPu, Ondřeje Boháče.

Jaká pozornost se při plánování města věnuje sportování a volnému času? Kde je v Praze prostor pro velké stadiony? Proč mají cyklopruhy smysl, i když někdy nevedou až do cíle?

Ondřej toho ví o fungování města opravdu hodně. Jaká data se v IPRu vyhodnocují? Jak se za poslední dekádu posunula městská mobilita? Proč v to v Česku přeháníme s normami, a jak se liší přístup na západ od nás? V čem se mění přístup developerů k veřejnému prostoru? Může IPR něco sám i udělat nebo chystá jen koncepce?

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený CAMP Praha (@camppraha)

Ptali jsme se i na aktuální projekty. Jaké sportovní novinky se ve městě chystají? Co Ondřejovi chybí ze základních služeb, aby byl sport a pohyb Prahou příjemnější? Jak tráví svůj volný čas? Žije sportem? Co obnáší být zvoníkem v Týnském chrámu?

IPR chystá na konci srpna svůj vlastní závod Archirun, tak se přihlaste a proběhněte si významné stavby. Co na vás čeká?

líbil se ti článek?