Čtyři minuty od zlata. Stříbrní inline hokejisté hráli na hraně svých sil

Světové hry 2022
Světové hry 2022
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Svým spoluhráčům po finále Světových her proti Američanům, ve kterém český tým prohrál až v prodloužení 1:2, vyseknul kapitán inline hokejistů Petr Kafka poklonu. „Sehráli jsme skvělou partii. Moc se mi to líbilo, bylo to super. Všem chci jako kapitán poděkovat za jejich výkony. Šli jsme za tím jako jeden tým,“ řekl čtyřiatřicetiletý Kafka.

Jak hodnotíte finále?

Byla to pro nás odměna, že jsme šli do finále přes Francii. Byla tady fantastická kulisa českých sportovců a celkově výborná atmosféra. Hráli jsme na hraně našich sil, Američané byli o gól lepší. Chyběly čtyři minuty ke zlatu. Ale samozřejmě jejich tým, který tu měli, byl asi nejlepší, co vůbec kdy jel na nějakou akci.

Výběr USA je pro české inline hokejisty, kteří vyhráli poslední Světové hry i mistrovství světa, ve finále velkých akcí zatím neporazitelný. Co chybělo ke zlatu při souboji o zlato v americkém Birminghamu?

Nebudeme si nic nalhávat. Američané perfektně kontrolovali puk, což je v inline hokeji důležité. Když se v prodloužení hrálo tři na tři, jejich výhoda se ještě zvětšila. Udělali jsme maličkou chybičku, to rozhodlo, nedá se nic dělat.

Každopádně čeští inline hokejisté mají ze Světových her kompletní sbírku medailí, po dvou bronzech a zlatu z roku 2017 přibylo tentokrát stříbro.

Jsme šťastní, medaile je výborná. A sehrát takové finále s Američany, takhle silnými, je velký úspěch. Jsou to hráči, kteří se inline hokejem živí. My jsme z půlky inlinoví hobíci, jsme hokejisté. Také máme kluky, kteří se tím živí, ale pro nás je to pořád v Česku amatérský sport. Oni to hrají úplně jinak než my.

Jak se vám celkově líbí atmosféra Světových her?

Mně se tady strašně líbilo, organizace všeho byla na velké úrovni. S hrami v Kolumbii před osmi lety se to nedá srovnat. Tady jsme se potkávali všichni sportovci, fandili si, bylo to super.

 
líbil se ti článek?