https://www.youtube.com/watch?v=45TO-IUY8AY

Čeští bobisté si vyzkoušeli olympijskou trať v Číně: Je impozantní!

Peking 2022
Peking 2022
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Podělili se o své zážitky. Čeští bobisté si v rámci třítýdenního přípravného kempu vyzkoušeli ledové koryto pro únorové olympijské hry v Pekingu. Pro zbrusu nové sportoviště mají jen slova chvály. Co říkají o celkové atmosféře v Číně, a jaká byla jejich cesta do Asie?

Tohle ještě neviděli. Bobisty uchvátil obří areál, který byl vytvořený pro olympiádu v Pekingu. „Dráha je za mě hodně impozantní a zajímavá. Celá je zakrytá střechou. Zdá se mi, že to připomíná čínského draka. Zázemí je luxusní. Je tam spousta vychytávek a velké šatny,“ říkal na videu pořízeném přímo z Pekingu Dominik Dvořák.

Nadšený byl i jeho kolega Jan Šindelář. „Areál je obrovský. Nikde na světě to takhle není. Je to postavené s citem. Všude spousta kamene a dřeva. Nepůsobí to na pohled megalomansky, ale velice příjemně.“ Během kempu bobisté absolvovali celkem 46 jízd, což je slušná porce. „Jsme rádi, že jsme sem mohli jet a vyzkoušet si to všechno a podívat se, jak to tady vypadá. V únoru už nebudeme překvapeni.“

Nepříjemně je ale zaskočilo hned několik věcí. „Od začátku je to dost divoké. Cesta sem byla dost děsivá. Letušky byly kompletně navlečené v těch covidových mundurech. Dostali jsme jen jedno jídlo během sedmnáctihodinové cesty,“ povzdechl si Šindelář a zavtipkoval, aby si každý, kdo na hry poletí, udělal na cestu řízky.

Extrémní POV jízda českých bobistů! 💀☢
(1:49)

Tři týdny jsou navíc čeští reprezentanti „uvězněni“ v bublině. „Bydlíme v hotelovém komplexu 45 minut od dráhy. Jsme tady zavření a nemůžeme nikam. Jedině na hotel nebo na dráhu. Jsme tady hlídaní policií i personálem, co se o nás stará,“ prozradil Dvořák. Podle obou sportovců zatím není v Číně znát, že se tam už v únoru budou konat olympijské hry.

líbil se ti článek?