Aklimatizovaní a nabuzení. Moderní pětibojaři jdou do boje

Tokio 2020
Tokio 2020
2 Minuty čtení
2 Minuty čtení

Jejich chvíle nastala! Česko bude v moderním pětiboji na hrách v Tokiu reprezentovat Jan Kuf a Martin Vlach, kteří si pochvalují atmosféru v olympijském Tokiu.

Do Japonska odletěli jako jedni z posledních českých sportovců. S aklimatizací ale problém Kuf ani Vlach neměli. „Zaplať pánbůh je to úplně jiné než posledně, kdy jsem letěl nemocný a ta nemoc pravděpodobně úplně zastavila ten přesun. Díky tomu, že závodíme až odpoledne, tak chodíme spát později a zároveň můžeme později vstávat, třeba v deset dopoledne. Díky tomu máme plnohodnotný spánek,“ prozradil Kuf, pro kterého jsou to už druhé olympijské hry.

„Už z toho nejsem tak vyjukaný jako posledně, kdy to pro mě byl první takhle obrovský závod. Z tohoto pohledu se tady cítím víc v klidu a doufám, že tomu bude odpovídat i ten výsledek,“ přeje si zkušený závodník, který v Riu skončil na 36. místě.

Mladšího z dvojice Martina Vlacha naopak čeká první start pod pěti kruhy. „Přijde mi to tady mnohem příjemnější, než jak bylo vykreslováno v různých médiích nebo některými sportovci. Samozřejmě jsou tu restrikce. Hodně mě mrzí, že nemůžeme navštěvovat závody jiných českých reprezentantů. Ale jinak nějaké zásadní omezení tady nevnímám,“ zdůrazňuje Vlach, jemuž akorát vadí absence diváků na tribunách.

Jan Kuf
11. 05. 1991, Praha
Moderní pětiboj

Vlachovi olympijské hry málem unikli kvůli těžkému zranění, kdy při tréninku spadl z koně, a musel na operaci potrhaných vazů. „Omezovalo mě to ve všech disciplínách. Jako poslední jsem začal trénovat šerm a jezdectví. Momentálně ale největší limitaci vidím v plavání. Tam jsem opravdu vypadl z tréninku a už nebyl takový prostor, abych tady předváděl nějaké osobáky,“ řekl Vlach, který věří, že má na to, aby podal kvalitní závodní výkon.

Oba závodníci jsou sice soupeři, ale vzájemně si pomáhají. „Když bude potřeba, rád pomůžu. Ale Martin je poměrně velký kliďas, který podle mě nepotřebuje uklidňovat,“ směje se Kuf.

Pro moderní pětibojaře startují olympijské hry ve čtvrtek základním kolem šermu. Finálové boje jsou na pořadu v sobotu 7. srpna.

Martin Vlach
02. 05. 1997, Praha
Moderní pětiboj
líbil se ti článek?