Ve stejné hale jako Jihostroj slavili stříbro i místní volejbalisté na Olympiádě dětí a mládeže

ODM 2024
ODM 2024
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Jihočeští volejbalisté zažili fantastický průběh turnaje, ale poslední zápas ovládnout nedokázali. Přesto stříbro znamená pro svěřence Tomáše Skolky skutečně mnoho. Během Olympiády dětí a mládeže se potkali se silnými týmy a obstáli. Extraligový Jihostroj České Budějovice tak má v zásobě mladé a nadějné hráče, kteří by jednou mohli nahlédnout do nejvyšší soutěže. „Stačí věřit a tvrdě pracovat,“ nabádá trenér Skolka.

Volejbalisté Jihočeského kraje svou cestu na Olympiádě dětí a mládeže neodstartovali právě slibně, když podlehli v prvním zápase tlaku pardubických hráčů 0:2. „Turnaj jsme nezačali zrovna pozitivně. Prohráli jsme první zápas, ale výkon kluků měl od té doby vzestupnou tendenci během celého turnaje.“ V následujících střetnutích ve skupině se jim dařilo, vyřazovací fázi turnaje zvládli také a čekal na ně poslední krok.

Právě Skolka totiž dovedl své svěřence úspěšně až do finále, kde se utkali s hráči z Hlavního města Prahy. Duel o zlatou medaili proti soupeřům z Prahy nedopadl pro domácí tak, jak si představovali. Ve finále se nemohli dostat do tempa a po celý zápas jen dotahovali. Po setech 14:25 a 12:25 obdrželi stříbrné medaile.

„Myslím si, že ta družstva jsou neskutečně vyrovnaná. Je to vidět i na těch zápasech. Hodně z nich skončilo 2:1,“ dodává Skolka. Zároveň si je kouč vědom malé hráčské základny. „Jsme omezeni pouze na dva až tři kluby, co se týče výběru. Zdá se mi, že ostatní kraje vybírají až ze šesti týmů. O to více jsme rádi za naše výsledky,“ popsal situaci na jihu Čech Tomáš Skolka. „Hráči musí věřit tomu, co jim říkáme. Ono se jim to vrátí. Stačí věřit a tvrdě pracovat,“ nabádal.

Oslavy zažila Sportovní hala v Českých Budějovicích už v dubnu, když „áčko“ místního Jihostroje slavilo vítězství v extralize. Trenér Skolka věří, že volejbal na jihu Čech rozhodně nebude mít nouzi o mladé talentované hráče: „My jsme strašně rádi, že nad sebou máme takhle úspěšný A tým. Z tohoto mančaftu v současné době by dost borců, i když u dětí se dost mění, mohlo jednou do nejvyšší soutěže nakouknout.“

Autor: Matouš Klíma

líbil se ti článek?