„Vylítnout v devadesátce ze zatáčky? Na to na kole nemůžeš myslet,“ říká cyklista Vacek

Podcast
Podcast
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Mathias Vacek je jeden z největších talentů nastupující generace cyklistů. Čerstvě se stal mistrem ČR v silničním závodě a především prorazil do World Tour cyklistiky, když ho angažoval jeden z nejlepších týmů LIDL-Trek. Jak se mu to povedlo? Chtěl od mala závodit nebo se stal projektem svých rodičů? Dozvíte se v novém dílu podcastu Přes Příkop.

S Mathiasem Vackem jsme se bavili o Tour de France, jednodenních klasikách i tréninku. Kde vidí svou budoucnost? Bude se snažit jezdit na celkové pořadí nebo mu sednou spíš jednodenní závody? Jak důležitá je na kole hlava a z čeho mají cyklisté strach? Proč člověk nemůže být dobrý jenom ve zdolávání prudkých kopců, ale musí se z nich umět i hodně rychle dostat? Dá se v cyklistice předcházet tragickým nehodám?

Probrali jsme i Mathiasovo dětství a život mimo cyklistiku. Kde a kdy se cítí nejlépe? Co ho kromě kola baví? Proč nikdy nežil ve městě? Jak si pomáhají se svým bratrem Karlem, který je také profesionálním cyklistou? Co by poradil mladším borcům, kteří se snaží prorazit do vrcholového pelotonu?

Další díly podcastu Přes Příkop najdete ZDE.

líbil se ti článek?