Olympionici všech generací si připomněli Danu Zátopkovou

Český klub olympioniků
Český klub olympioniků
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Po třech letech se znovu setkali olympionici mnoha generací. Na tradiční slavnostní setkání dorazili například olympijští vítězové Jiří Daler nebo David Svoboda. Vedle legend a medailistů od 60. let do současnosti přišli také aktuální olympionici. A vzpomínalo se na olympijskou vítězku Danu Zátopkovou.

„Dana Zátopková nám tu hodně chybí. Letos na podzim budou mít manželé Zátopkovi nedožitých sto let, k tomuto výročí tedy trochu patří i toto setkání. Jsem velice rád, že se po třech letech zase můžeme potkat,“ řekl Oldřich Svojanovský, předseda Českého klubu olympioniků.

Dvojnásobná medailistka v hodu oštěpem zemřela před dvěma lety, na setkání však ani tentokrát nechyběla – ke svým přátelům promluvila z rozhlasové nahrávky se vzpomínkou z olympijských her v Londýně.

U její oblíbené cimbálové muziky se sešly například členky stříbrného gymnastického družstva z Tokia 1964 Adolfina Tačová či Marianna Krajčírová. „Už jsem na setkání byla nedočkavá. Čas utíká a nedá se zastavit, o to je tohle shledání vzácnější,“ řekla Marianna Krajčírová.

V Praze se setkali olympionici napříč všemi generacemi. Pravidelně se zde scházejí reprezentanti z olympijských her v Sydney, přišla i basketbalistka Ivana Večeřová, střelkyně Lenka Marušková, atletka Jitka Bartoničková nebo bobista Dominik Dvořák, který reprezentoval i letos v Pekingu. „Nerozhoduje věk a sport, jsme tu všichni spolu a moc šťastní,“ mínila Adolfina Tačová.

Dana Zátopková
19. 09. 1922, Karviná
Atletika
Počet zlatých medailí
1
Počet stříbrných medailí
1
líbil se ti článek?