Robert
Reichel
narozen
25. 06. 1971, Litvínov
sport
Lední hokej
disciplína
turnaj mužských týmů
karierní status
neaktivní sportovec
medaile z olympijských her
Počet zlatých medailí
1
Počet účastí na Olympijských hrách
2

profil sportovce

Člen zlatého hokejového týmu na olympijském "Turnaji století" v Naganu a trojnásobný mistr světa. Jeden z vůdců slavné éry českého hokeje.

Na hrách v Naganu poprvé v historii nastoupili nejlepší hokejisté planety v čele s hvězdami z NHL. Výběr trenérů Ivana Hlinky a Slavomíra Lenera si po druhém místě ve skupině ve vyřazovacích bojích postupně poradil s favorizovanými týmy USA a Kanady a ve finále i s Ruskem a postaral se o jeden z nejsenzačnějších úspěchů českého sportu. Hokejový turnaj paralyzoval celou republiku, cestou z letiště vítaly "zlaté hochy" desetitisíce fanoušků.

Rodák z Mostu Reichel s hokejem začínal v Litvínově, později se talentovaný útočník prosadil v NHL, hrál i v Německu. Kromě zlata z Nagana, kde jediným proměněným nájezdem rozhodl semifinále s Kanadou, se jako kapitán podílel na třech titulech mistrů světa. Ze světových šampionátů má člen Klubu hokejových kanonýrů ještě čtyři bronzy, zúčastnil se rovněž OH 2002 v Salt Lake City.

Po návratu do Litvínova byl "Alby" zároveň kapitánem i sportovním ředitelem týmu, kariéru ukončil v roce 2010. Ještě předtím byl přijat do nově vzniklé Síně slávy českého hokeje, místo mu patří i v Síni slávy IIHF. V současnosti působí jako trenér.

výsledky sportovce

Salt Lake 2002 Lední hokej
turnaj mužských týmů
7.
Nagano 1998 Lední hokej
turnaj mužských týmů
1.
Hry sport disciplína umístění
Salt Lake 2002
Lední hokej
turnaj mužských týmů
7.
Nagano 1998
Lední hokej
turnaj mužských týmů
1