Miroslav
Januš
narozen
09. 08. 1972, Postupice
disciplína
běžící terč
karierní status
neaktivní sportovec
medaile z olympijských her
Počet bronzových medailí
1
Počet účastí na Olympijských hrách
4

profil sportovce

Bronzový ve střelbě na běžící terč z olympijských her, na mistrovstvích světa a Evropy vybojoval včetně týmových soutěží bezmála stovku medailí.

Ze čtyř účastí pod pěti kruhy se Miroslavu Janušovi nejvíce vydařily hry v Atlantě 1996. Po pomalých bězích byl pátý, po rychlých se i přes nevydařený začátek posunul na třetí příčku. Ani úvodní finálové rány mu příliš nevyšly, ale závěr zvládl na výbornou a s celkovým ziskem 678,4 bodů se díky bronzu zasloužil o první českou medaili po rozdělení federace. O čtyři roky později v Sydney skončil osmý, v Barceloně ani v Aténách nepostoupil z kvalifikace.

Rodák z Postupic začal střílet na základní škole, brzy si vybral běžící terč. Už jako člen Dukly Plzeň se v roce 1989 stal juniorským mistrem Evropy a následně i dvojnásobným světovým šampionem. První medaili mezi dospělými získal díky druhé příčce na ME 1993 v Brně, během následujících let přidal vyučený opravář zemědělských strojů do své sbírky desítky dalších cenných kovů v čele se čtyřmi stříbry z mistrovství světa či deseti individuálními tituly z ME.

výsledky sportovce

Hry sport disciplína umístění
Atény 2004
Sportovní střelba
běžící terč
15.
Sydney 2000
Sportovní střelba
běžící terč
8.
Atlanta 1996
Sportovní střelba
běžící terč
3
Barcelona 1992
Sportovní střelba
běžící terč
9.