Jaroslav
Volf
narozen
29. 09. 1979, Brandýs nad Labem
disciplína
C2
karierní status
neaktivní sportovec
medaile z olympijských her
Počet stříbrných medailí
1
Počet bronzových medailí
1
Počet účastí na Olympijských hrách
4

profil sportovce

Se dvěma olympijskými medailemi, jedním titulem mistra světa a třemi zlaty z mistrovství Evropy z deblkanoe jedna z velkých postav domácího vodního slalomu.

Po pátém místě na hrách v Sydney slavili Jaroslav Volf s Ondřejem Štěpánkem o čtyři roky později v Aténách bronz, byť se po dodatečně připočteném šťouchu propadli za německou dvojici na třetí místo. V Pekingu si ještě o příčku polepšili, když předvedli dvě bezchybné jízdy a nestačili pouze na suverénní slovenské bratry Hochschornery. V Londýně místo dalšího zlepšení v podobě olympijského zlata přišlo zklamání ze semifinálového vyřazení.

Volf začínal s vodním slalomem na kanálu na Malém Labi v rodném Brandýse nad Labem. Do společné lodi se Štěpánkem usedli v roce 1991, o pět let později vybojovali na Lipně titul juniorských světových šampionů. První medaili mezi dospělými získali díky stříbru na evropském šampionátu 1998 v Roudnici nad Labem.

„Volfíci“ poté pravidelně vozili medaile z vrcholných akcí v čele se zlatem z mistrovství světa 2006 v Praze-Troji či třemi kontinentálními triumfy. Další cenné kovy sbírali v soutěžích hlídek, po stříbru na domácím MS v roce 2013 ukončili kariéru a dali se na trénování.

výsledky sportovce