Ester
Ledecká
narozena
23. 03. 1995, Praha
disciplína
sjezd
karierní status
aktivní sportovec
medaile z olympijských her
Počet zlatých medailí
2
Počet stříbrných medailí
0
Počet bronzových medailí
0
sociální sítě

profil sportovce

Olympijská vítězka ve sjezdovém lyžování i ve snowboardingu, dvakrát ovládla rovněž mistrovství světa a třikrát celkové hodnocení Světového poháru v paralelních disciplínách.

Na hrách v Pchjongčchangu Ester Ledecká nejprve se startovním číslem 26 vyhrála superobří slalom a postarala se o jednu z největších senzací v historii zimních olympiád. O pár dnů později suverénně potvrdila roli hlavní favoritky snowboardového paralelního obřího slalomu a jako teprve třetí sportovec (a první žena) zvítězila na jedněch ZOH ve dvou různých odvětvích. Při své premiéře pod pěti kruhy v Soči měla problémy s bolavými zády, přesto na prkně obsadila šesté a sedmé místo.

výsledky sportovce

Hry sport disciplína umístění
Pchjongčchang 2018
Alpské lyžování
Super-G
1
Pchjongčchang 2018
Alpské lyžování
obří slalom
23.
Pchjongčchang 2018
Snowboarding
paralelní obří slalom
1
Soči 2014
Snowboarding
paralelní obří slalom
7.
Soči 2014
Snowboarding
paralelní slalom
6.

Začátek kariéry

Mezi snowboardovou elitu se dcera známého hudebníka a bývalé krasobruslařky prosadila v roce 2013, kdy ke dvěma titulům juniorské mistryně světa přidala i medailová umístění ve Světovém poháru. O dva roky později se v Kreichsbergu stala první českou mistryní světa ve snowboardingu mezi dospělými. Krátce poté se všestranně talentovaná sportovkyně začala výrazně prosazovat i ve sjezdovém lyžování.

Vzory / hrdinové

-

Motto

-