Rudolf
Kraj
narozen
05. 12. 1977, Mělník
sport
Box
disciplína
lehká těžká váha (75 - 81 kg)
karierní status
neaktivní sportovec
medaile z olympijských her
Počet zlatých medailí
0
Počet stříbrných medailí
1
Počet bronzových medailí
0

profil sportovce

Stříbrný olympijský medailista v boxu, na mistrovství světa vybojoval bronz. Později se mu dařilo i mezi profesionály.

Na hrách v Sydney 2000 se tehdy dvaadvacetiletý Rudolf Kraj díky stříbru v polotěžké váze senzačně postaral o první českou olympijskou medaili z ringu po 40 letech. Po volném losu a těsných výhrách nad Američanem Andersonem a Nigerijcem Albertem už měl jistou medaili, v semifinále si s přehledem poradil s Ukrajincem Fedčukem. Až v boji o zlato byl nad jeho síly favorizovaný Rus Lebzjak, jemuž podlehl na body.

Rodák z Mělníka hrál v dětství lední hokej a basketbal, v sedmnácti letech se přes nevoli rodičů upsal boxu. Brzy se stal juniorským mistrem republiky, na mezinárodní scéně se vyučený elektrikář dlouho nemohl prosadit. Po úspěchu v Sydney ho dva roky brzdilo vleklé zranění ramene, mezi nejlepší se vrátil třetím místem na světovém šampionátu 2003 v Bangkoku.

V roce 2005 "Rudi mlátička" přešel k profesionálům, kde po čtrnácti výhrách podlehl v říjnu 2008 v duelu o titul mistra světa polotěžké váhy organizace WBC Italu Fragomenimu. Poté s boxováním skončil, v současnosti je spolumajitelem sportovního centra a hotelu v Mělníku. Kromě toho trénuje boxerské naděje.

výsledky sportovce

Sydney 2000 Box
lehká těžká váha (75 - 81 kg)
2.
Hry sport disciplína umístění
Sydney 2000
Box
lehká těžká váha (75 - 81 kg)
2