Zvýhodněné startovné jen do konce března! Přihlaste se na T-Mobile Olympijský běh

Olympijský běh
Olympijský běh
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Každý v sobě může probudit kus osobité výjimečnosti. Právě výjimečnost je jednou ze základních hodnot olympismu, která bude pro letošní rok spojovací linkou T-Mobile Olympijského běhu. Na 85 místech České republiky se 22. června setkají všichni ti, kteří prostřednictvím pohybu chtějí oslavit olympijské myšlenky. Jako jeden tým vyrazí najednou v 18 hodin díky startu přímo z éteru Českého rozhlasu Radiožurnálu.

Do 31. března lze zakoupit startovné za zvýhodněnou cenu pro dospělé za 150 korun pouze online na www.olympijskybeh.cz. „Výjimečnost je jednou ze základní olympijských hodnot vedle přátelství a respektu. Může mít celou řadu podob. Ať už se jedná o překonávání svých hranic, zlepšování se nebo schopnosti inspirovat a dosahovat svých cílů. U každého člověka něco z toho najdete, což je skvělý prvek, který lidi propojuje,“ říká Petr Graclík, generální sekretář Českého olympijského výboru.

Během pro dobro

Svou výjimečnost dennodenně nezištně ukazuje například dvaašedesátiletá Plzeňanka Anna Stejskalová. Řadu let se aktivně věnuje dobročinnosti navzdory tomu, že je sama na vozíku. A i jako vozíčkářka se ráda účastní charitativních běhů. „Je to hlavně o těch lidech, kteří běží se mnou a podporují mě,“ vysvětlila. „Letos chci určitě běžet 22. června olympijský běh.“

T-Mobile Olympijský běh se koná na oslavu olympijských myšlenek. Slavit tímto způsobem může úplně každý, účastníci navíc neběží pouze sami za sebe. Část ze startovného jde totiž na podporu charitativní činnosti České olympijské nadace, jež umožňuje sportovat dětem ze sociálně znevýhodněných rodin. V roce 2021 vybrali běžci pro nadaci, která podpořila již skoro 3500 dětí, téměř 530 tisíc korun.

Olympijské myšlenky prostřednictvím běhu ožívají již přes třicet let. Letos bude běžcům odměnou pamětní medaile se stuhou připomínající právě olympijské hodnotu „výjimečnost“. Registrace do všech závodů probíhají pouze online na www.olympijskybeh.cz až do 12. června.

líbil se ti článek?