Zlatý Jirka Veselý: Hráli jsme neskutečný tenis

YOG 2010
YOG 2010
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Sedmnáctiletý tenista Jiří Veselý si z Olympijských her mládeže odváží zlatou medaili. Skvělého vítězství dosáhl po boku Brita Goldinga, když v sobotním finále tenisového deblu porazili ruský pár Baluda-Birjukov 6:3 a 6:1.

„Zápas jsme výborně začali, vedli jsme 4:1, takže přerušení určitě nahrálo ruskému páru. V té chvíli jsem si myslel, že nás to rozhodí. Naštěstí se tak nestalo, druhý den jsme začali opět velmi dobře, prolomili jsme jejich podání a už se zlomili,“ komentoval Jirka Veselý průběh finále, které se kvůli dešti dohrávalo až druhý den.

Prostějovský odchovanec Veselý se s ruským párem letos setkal už třikrát, nejprve na Australian Open, podruhé na ME juniorů ve švýcarském Klosters a naposledy na turnaji v Monte Carlu. Všechna vzájemná utkání však skončila vítězstvím Rusů. „S výhrou jsem proto ve finále moc nepočítal. Ale s ohledem na to, že jsme hráli neskutečný tenis, výhru jsme si zasloužili,“ dodal loňský vítěz Pardubické juniorky.

Na cestě ke zlatým medailím jim největší potíže dělali hned v prvním kole o rok starší Číňané, které udolali až v supertiebreaku. Žádný další set už pak na turnaji neztratili.
„Hrálo se mi dobře, s partnerem jsme si dobře rozuměli a skvěle se doplňovali. Také už jsem si konečně zvykl na místní velmi vlhké a horké počasí,“ prozradil Jirka po zápase. Dvouhra rodákovi z Příbrami na olympiádě nevyšla. Vypadl už ve druhém kole.

Bilanci si může vylepšit na juniorském US Open, které v New Yorku proběhne od 5. do 12. září. „Kdyby se mi podařilo zahrát dobře tam, oslavím všechny úspěchy najednou,“ plánuje mladý tenista, který se kvůli náročnému programu vrací do Prahy už zítra.

-ph-
-kat-

líbil se ti článek?