Zlato a dva bronzy přidali akrobatický lyžař, snowboardistka a bežecká štafeta

EYOWF 2023
EYOWF 2023
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Ještě než se rozhodlo finále hokejového turnaje dívek na Evropském olympijském festivalu mládeže, přibyly do české bilance další tři medaile. Nejprve běžci na lyžích vybojovali bronz ve smíšené štafetě. Pak snowboardistka Vanessa Volopichová zvítězila ve slopestylu a v téže disciplíně přidal bronz akrobatický lyžař Petr Müller.

Čeští běžci na lyžích se po celou dobu smíšené štafety na 4x5 kilometrů drželi do šestého místa. „Od začátku jsme se pohybovali na čelních místech, vždycky bojovali ve skupině. Rozhodl týmový výkon,“ chválil trenér Václav Haman štafetu ve složení Jonáš Hellmich, Hanka Randáková, Matěj Kožnar a Anna Milerská.

A i když se zdálo, že mezera na medailovou pozici je obrovská, skvělým závěrem ji zacelila Anna Milerská. „Její finiš byl strhující, úchvatný, skvělý, ale respekt patří celému týmu,“ dodal trenér Václav Haman. Jonáš Hellmich se radoval: „Já jsem úplně beze slov, nadšený, je to skvělé. Jsme třetí, máme medaili. Jsme nadšení nejvíc, jak můžeme být.“

A je rekordní! 🔥 Na Evropském olympijském festivalu mládeže to zase cinklo a hned čtyřikrát za den! 🤟🏻 Česká výprava...

Zveřejnil(a) Český olympijský tým dne Pátek 27. ledna 2023

Slopestyle přinesl dvě medaile

Ve slopestylu vyhrála obě finálové jízdy snowboardistka Vanessa Volopichová. „Bylo to překvapivě super, moc mě to bavilo, užila jsem si to a jsem ráda, že jsem odjela obě jízdy,“ řekla patnáctiletá závodnice. Její reprezentační kolegyně Laura Záveská byla ve finále sedmá.

To akrobatický lyžař Petr Müller vybojoval bronz druhou jízdou, kterou s koučem vypiloval v tréninku. Nové prvky mu pomohly k lepšímu bodování. „A ještě jsme přidali jeden trik na překážce, aby jízda vypadala líp. Odjel jsem jízdu, jakou jsem chtěl. Povedlo se to, takže jsem spokojený.“

Páté a sedmé místo si připsaly smíšené české dvojice v soutěži snowboardcrossařů. A sedmá byla také skialpinistka Eva Matějovičová v závodě jednotlivců.

líbil se ti článek?