Zlaté vzpomínky z Tokia 1964 ožily na zdigitalizovaných fotografiích

Česká olympijská akademie
Česká olympijská akademie
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Zlaté Tokio. Nezapomenutelné vzpomínky z olympijských her v roce 1964 oživil společný projekt Evropských olympijských akademií a České olympijské akademie. Do 11 výjimečných kolekcí přispěly zdigitalizovanými snímky země napříč starým kontintentem. Fotografie byly postupně zveřejňovány v průběhu léta letošního roku na speciálním webu a v prostředí sociálních sítí.

Onlina výstava Tokyo 1964 – Golden Memories připomínala unikátní momenty nejenom ze sportovišť, ale také z příprav, každodenního života v olympijské vesnici či ze slavnostního zahájení a zakončení. Do projektu se aktivně zapojilo 12 států, mimo jiné Nizozemí, Německo, Řecko či Portugalsko. „A výstavu si nenechali ujít virtuální návštěvníci z 50 zemí napříč kontintenty,“ říká Alexandr Kliment, předseda ČOA.

Česká olympijská akademie přispěla především snímky fotografa Karla Nováka, které jsou k vidění i v Národním muzeu v Praze na výstavě Olympijské Tokio. Zachycují především gymnastku Věru Čáslavskou, která v Japonsku získala tři zlaté, ale i atmosféru her.

Výstavu Tokio 1964 – Golden Memories si prohlédněte ZDE.

líbil se ti článek?