Zásah! Šermířský mág Choupenitch vydává další singl

Lifestyle
Lifestyle
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Není jen nejlepším českým fleretistou a jedním z nejlepších v Evropě, Alexander Choupenitch se vydal i na pole hudby. Poslední květnový den představil fanouškům svůj druhý hudební klip s názvem Tabu. Bude velice netradiční, jako jeden z mála českých klipů bude totiž celý ilustrovaný!

"Domluvil jsem se s Kristiánem Mensou, mladým ilustrátorem a mimo jiné i výborným tanečníkem breakdance. Zjistil jsem, že dělá zajímavé ilustrace na dvojsmysly a symboly, což je přesně to, co jsem potřeboval k mému textu, který je celý o dvojsmyslech," prozradil Choupenitch.

Mladý šermíř, který se kvůli koronavirové pandemii a následné karanténě musel přemístil domů do Brna z Itálie, kde má trenéra a trénuje. Původně měl na jaře v plánu bojovat o účast na olympijských hrách v Tokiu. Nečekaně mnoho volného času tak využil k vytvoření druhého singlu a klipu po loňské premiéře. "Nejprve jsem si objednal od běloruského producenta Aleksandrova hudbu, kterou jsem otextoval a ve studiu jsem ji nahrál. A protože se v písni objevuje řada metafor, zrodil se v mé hlavě nápad příběh nakreslit," přiznal Choupenitch.

"Nahrávání bylo super, vše šlo rychle a přirozeně, mám rád, když si s někým rozumím hned od začátku, těším se na náš další společný počin," chválil mladého rappera David Kop, který je podepsaný pod masteringem nového singlu. Následně Alex svou pozornost nasměroval k videoklipu, který celému songu dodává ještě další dimenzi. Měl jasnou představu a proto oslovil nadějného umělce Kristiána Mensu.

"Padli jsme si s Alexem hned do noty, aniž bychom se před tím znali. Vytvořil totiž text plný dvojsmyslů a skrytých významů, s nimiž já pracuji ve své tvorbě. Práce se symboly a dalšími významy je skvělá v tom, že ji pochopí i cizinec, aniž by znal český význam textu. Animace klipu je pro mě novou zkušeností, jsem ale za ní moc rád," podotkl Mensa.

Choupenitch se už nemůže dočka, jaké budou reakce fanoušků. "Práce se povedla, ale radši nechci mít přiliš velká očekávání. Každopádně doufám, že si lidi ten song budou k odhalování skrytých významů budou pouštět dokola."

Foto: Dan Vojtěch/Red Bull Content Pool

líbil se ti článek?