https://www.youtube.com/watch?v=xNejI8x4JZU

Zápas na žíněnce, a pak na jedno do Severky. Herec Hofmann natáčel s olympioniky spot na podporu sportování

Olympijské festivaly
Olympijské festivaly
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Divadelní prkna vyměnil za žíněnky. Fanoušek bojových sportů herec Martin Hofmann navštívil klub Czech wrestling Chomutov a v tělocvičně se utkal s českým olympionikem v řecko-římském zápase Arturem Omarovem při natáčení spotu na podporu sportování a Olympijského festivalu 2024. „Pro mě to byla čest, že mnou mohl Artur hodit, a že já jsem mohl hodit jím,“ usmíval se Hofmann, který se před kamerou sešel kromě Omarova i s herečkou Jitkou Čvančarovou a dalšími olympioniky v restauraci Severka v Mostě.

🤼‍♂️ Hofmann vs. Omarov! 🤯 Herec vyzval olympionika, jak to dopadlo?? 😱

Nová a cenná zkušenost. Omarov s Hofmannem se společně znají a pojí je přátelství. „S Martinem vždycky rád trávím čas, ať už jako divák nebo kamarád. Takhle před kamerou jsem s ním byl úplně poprvé a bylo mi ctí,“ prozradil bronzový medailista z loňského mistrovství světa a jistý účastník her v Paříži 2024.

Oba kamarádi se utkali na žíněnce, ale nešlo o klasický zápas, jak je Omarov zvyklý z tréninku. „Přizpůsobil jsem to Martinovi. Poprvé stál na zápasnické žíněnce a bylo důležité, aby se nezranil a aby nikoho nezranil. Ale přestože to bylo jeho poprvé, tak měl parádní postavení, věděl, kde má mít ruce. Měl to zkrátka v malíku,“ pochválil Omarov svého netradičního sparinga.

Po natáčení ve sportovní hale v Chomutově se štáb přesunul do legendární restaurace Severka v Mostě, kde na oba aktéry už čekali další kolegové. Stříbrný vodní slalomář z Londýna 2012 Vavřinec Hradilek, zápasnice Adéla Hanzlíčková a šermíři Jiří Beran s parťákem Martinem Čapkem. Protagonisty spotu doplnila i herečka Jitka Čvančarová a na place tak bylo o zábavu postaráno. „Je to moc zábavný spot. Poseděli jsme sice ne u piva, ale u půllitru s nealkem, a pěkně jsme i pokecali. Bylo to fajn,” řekla olympionička z Ria 2016  Adéla Hanzlíčková.

„Rád jsem se natáčení zúčastnil a viděl Adélu, Vávru, kluky šermíře. Bylo to velmi milé. Jsem rád, že jsme takhle mohli podpořit akci jakou bude Olympijský festival u jezera Most, jehož hlavním cílem je přilákat děti ke sportu,“ uvedl herec Martin Hofmann.

Překvapí tě, kolik umí jazyků! 🥳 BARBORA ŠPOTÁKOVÁ 💙
(0:35)
líbil se ti článek?