Žádná nuda v Brně! Manželé Paulovi tam zažili ideální rande

Olympijské festivaly
Olympijské festivaly
2 Minuty čtení
2 Minuty čtení

V jednoduchosti je krása a občas ke štěstí stačí brusle a občerstvení. Přesně tak popsali manželé Paulovi své ideální rande a na Olympijském festivalu v Brně ho ihned po příletu z Pekingu rovněž prožili. Zuzana a Tomáš pobláznili svým výkonem pod pěti kruhy celou republiky a po návratu do vlasti zamířili rovnou do areálu Nové Zbrojovky.

Začnou Češi hrát curling? Zuzana a Tomáš Paulovi na Olympijském festivalu v Brně
(03:00)

Olympijský festival přivítal první olympioniky z Pekingu! "Nebudu přehánět pokud řeknu, že tak, jak jsem se těšili na olympiádu, jsme se těšili i sem," řekla Zuzana Paulová a doplnil ji i manžel Tomáš: "Jsem překvapený, jaký je o nás zájem a jsem rád, že je tady plno."

Kromě návštěvníků na ně v areálu Nové Zbrojovky čekalo dle jejich slov ideální rande v podobě bruslení, párku v rohlíku a Coca-Coly. Navíc vyměnili kameny za kuželky a na ploše Wienerberger lední hokej si proti sobě zahráli maxi bowling, ve kterém ve třech sadách zaválela Zuzana a přehrála svého manžela poměrem 15:12.

Zuzana Paulová
28. 01. 1993, Praha
Curling

"To se asi nedá hrát někde jinde než v Brně. Nespadli jsme, to bylo první pravidlo, takže dobrý," se smíchem hodnotila Zuzana. "Ještě nikdy jsem se neklouzal na puku proti osmi kuželkám a doufám, že si to ještě někdy zopakujeme," přál si Tomáš.

Stále v sobě měli i čerstvé emoce z Pekingu, kam se kvalifikovali jako první curleři v historii České republiky a v kategorii smíšených dvojic se umístili na šesté příčce. "Je to neuvěřitelný pocit. Splnili jsme sen všech českých curlerů, kteří se o to snažili před námi," vyprávěl Tomáš.

"Během zápasu se snažíme emoce vytěsnit, protože je to stresor navíc. Člověk by se měl soustředit na to, jakým způsobem odhazuje, na strategii a není mnoho času se nechávat unést. Snažili jsme se držet toho, na co jsme zvyklí a natrénovaní. Myslím, že to bylo i docela vidět, že tam žádné velké přestřelky mezi náma nebyly," doplnil.

"Obecně je výhoda mít po své straně partnera, protože s ním můžete sdílet všechny emoce a zážitky. Ale na druhou stranu je to občas trošku náročné, skloubit curlingový a soukromý život a trochu to rozdělit, abychom si sport nepřenášeli domů," popsala jeho manželka Zuzana.

Česká olympijská nadace pomáhala potřebným

Společně s Českou olympijskou nadací a partnerem Procter&Gamble rovněž předali šek na produkty na rok zdarma sedmnácti potřebným rodinám. "Jsem velmi rád, že společnost Procter&Gamble je už přes deset let partnerem Mezinárodního olympijského výboru. Zároveň se nám podařilo spolupracovat s touto skvělou akcí, kde jsme partnerem Olympijské zóny EDA. Spolupracujeme rovněž s Českou olympijskou nadací, prostřednictvím níž se snažíme podpořit rodiny ze znevýhodněného prostředí, tak aby mohly umožnit svým dětem sportovat, nebo ve sportování pokračovat," popsal zástupce firmy Petr Fiala.

"Já vnímám olympiádu jako třešničku na dortu. I bez ní může být sport ten samotný dort, základna co vás formuje, dodá vám kamarády a ducha a pro mě osobně je důležité, že máme lidi a organizace, které podporují děti ve sportování a to je v olympijské myšlence nejdůležitější," uzavřela Zuzana Paulová.

Tomáš Paul
03. 04. 1988, Praha
Curling
líbil se ti článek?