„Začít se sportem pozdě? Má to i výhody,“ tvrdí atletka Petržilková

Podcast
Podcast
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Hostem nového dílu podcastu Přes Příkop byla sprinterka z bronzové štafety z letošního MS Tereza Petržilková. Do studia zavítal i expert deníku Sport Martin Hašek. Co předcházelo medailovému večeru na mistrovství světa? Jaká panovala nálada v týmu? Jak sportovní prostředí vnímá český úspěch na úkor nizozemského zkratu?

Existuje jen pár sportovců, kteří začali v pozdějším věku, a přesto se dostali do vrcholového sportu. Tereza je jednou z nich. Jak se dostala k atletice? Je jí bližší vzhledem k tomu, že si k ní došla sama? Jaké výhody a nevýhody pozdější start kariéry má? Jak člověk pozná, že je pro něj vhodná čtyřstovka? Dostávalo se jí od začátku podpory okolí? A jak si zvykala na potřebnou dřinu?

Podle odborníků má česká atletika spoustu mládežnických talentů. Daří se to překlápět i do seniorské reprezentace? Jak moc člověka čtvrtka rozbije? Žije sportem 24/7? Inspirovala ji ve sportu nějaká knížka? A co říká na to, že se stala jednou z tváří chystané nástupové kolekce, kterou pro Paříž 2024 připravuje Jan Černý?

Další díly podcastu Přes Příkop najdete ZDE.

Tereza Petržilková
10. 09. 1993, Strakonice
Atletika
líbil se ti článek?