Za 24 hodin ultramaratonu prožijete celý život, říká běžec Brunner

Podcast
Podcast
1 Minuta čtení

Prožíváš při ultramaratonu krizi? „Jo, vždycky mezi pátou a šestou hodinou zvracím, takže už s tím můžu počítat.“ Radek Brunner je jeden z nejúspěšnějších českých ultramaratonců. Ročně naběhá kolem 8 tisíc kilometrů a během první vlny covidu si střihl na páse virtuální závod, při kterém natočil přes 400 km a skončil na celém světě druhý.

Co znamená běžet ultramaraton? Může kdokoliv uběhnout 100 kilometrů? Jak se vypořádává s Bechtěrevovou nemocí? Co všechno během závodů sní? Jaké je běžet 24 hodin na kilometrovém okruhu?

Tři stříbra a dva bronzy. Tolik medailí už Radek získal na jednom z nejslavnějších ultramaratonů světa, řeckém Spartathlonu. Při 246 kilometrů dlouhé pouti z Atén do Sparty jen jednou nestál na stupních vítězů. Zároveň ale nikdy nezískal zlato. Vrátí se znovu, aby k soše krále Leonidase doběhl první? Má ještě nějaké závody, které by rád pokořil? Jaké myšlenky má člověk v hlavě na tak dlouhé trase?