Vysočina se raduje z prvních medailí. V bazéně ukáply i slzy štěstí

ODM 2024
ODM 2024
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Výprava kraje Vysočina na své plavce hodně spoléhá. Právě díky nim mohli sportovci v tmavě modrých dresech slavit v budějovickém bazéně, a to dokonce hned třikrát. Na nejvyšší stupínek vystoupal David Mazzarese, který ovládl kraulařskou osmistovku. „Po prvním finálovém závodě, kde jsem byl pátý, jsem hodil všechno za hlavu a šel jsem se soustředit na osmistovku,“ řekl vítěz osmistovky mezi mladšími žáky.

Po dopoledních rozplavbách panovala v týmu Vysočiny dobrá nálada. Do odpoledního finále se probojovalo celkem šest plavců. David Mazzarese se specializuje na dlouhé tratě, a právě zde triumfoval. „Ostatní kluci jsou prostě vyšší a mají i víc svalů, tak i proto asi zůstanu u delších disciplín,” hodnotil své soupeře reprezentant Jihlavského plaveckého klubu. Věří si i na poloviční trati. „Dopadlo to dobře a doufám, že i ze čtyřstovky přivezu zlato, nebo aspoň jiné medailové umístění.”

Mnohem napínavější bylo finále polohového závodu na 200 metrů. Na dohmatu byla Sára Jarošová třetí o pouhých sedmnáct setin sekundy před čtvrtou Editou Průdkovou z Jihomoravského kraje. Tímto výsledkem tak překvapila i sebe samu. Po závodě s nevěřícným pohledem sledovala své jméno na tabuli na bronzové pozici. Když vylezla z bazénu, štěstím se rozplakala.

A v jakém z dvaceti #ODM2024 sportů se rozdá nejvíce medailí? 🏅Jen plavání to může být! 🏊‍♂️💦

Zveřejnil(a) Olympiáda dětí a mládeže dne Pondělí 24. června 2024

„Vůbec jsem to nečekala, není to moje hlavní disciplína, víc si věřím na delších tratích. Ještě tady budu plavat 800 metrů a 400 metrů kraul, v tom si věřím víc,“ podotkla čerstvá bronzová medailistka na ODM. Z vítězství se v tomto závodě radovala Charlotte Nela Crhová z Pardubického kraje, která dohmátla v čas 2:35,29.

Poznejte olympioničku Barboru Seemanovou!

Konkurentky jsou napřed a mají neuvěřitelné podmínky, o to víc musím dřít | BARBORA SEEMANOVÁ

Pro poslední medaili pondělního večera si doplavala štafeta ve složení Čermáková, Domkářová, Jarošová a Trněná. „Mrzí nás, že jsem nebyly první, ale asi se na náš podepsala únava z předešlých finálových plaveb. Každopádně si myslím, že jsme měly na zlato. Za bronz jsme ale pořád moc rády a oceníme to asi později,“ popsala Jasmína Trnění a ostatní uznale přikyvovaly.

Autorka: Veronika Čižinská

líbil se ti článek?