Volejbalistky čeká ve čtvrtfinále na Světových plážových hrách souboj s Austrálií

Plážové hry 2019
Plážové hry 2019
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Splnily si cíl, vyhrály souboj s Nigérií a ve skupině skončily na třetím místě. Přesto se nakonec ve čtvrtfinále prvních Světových plážových her české volejbalistky utkají s týmem, který si do souboje přály ze všeho nejméně. Skupina B se totiž zamotala, a tak nakonec v pondělí 14. října nastoupí od 16:00 proti Austrálii.

#gallery236#

Ve skupině A turnaje prohrály české volejbalistky nejprve s favoritkami z USA. Brazilkám srdnatě vzdorovaly v prvním setu 18:21, ve druhém prohrály 11:21. „Řekl bych, že jsme Brazilky v prvním setu trochu zaskočili. Musely hrát v plné sestavě a my jsme si v prvním setu dali víc bodů než jejich největší soupeř tady, tedy USA. Utkání s Nigérií pak bylo nervózní. První set byl velmi dobře zvládnutý, druhý nakonec taky,“ řekl trenér Ondřej Vlček.

Čtvrtfinále jako výzva

Turnaj se hraje ve formátu čtyř hráček proti čtyřem. „Každý, kdo tady je, se tento sport učí. I když se to může zdát hodně lehké, protože jen přidáme dva lidi, hodně v tomto formátu záleží na komunikaci a na tom, aby si různé hráčky zvykly hrát vedle sebe. Splnily jsme náš úkol být třetí ve skupině,“ řekla Anna Širůčková.

Daniela Resová uvedla: „Z našeho pohledu jsme skupinu hrály s tím, že se chceme seznámit s tímto sportem, protože jsme ho žádná v podstatě nikdy nehrála. A jsem ráda, že naše výkony gradovaly a ukázalo se to proti Nigérii. Těšíme se na čtvrtfinále a doufáme, že to bude lepší a lepší.“

Program Světových plážových her na pondělí 14. října:
5:00 aquatlon (Tomáš Svoboda)
8:00 vodní lyže – skoky, finále (Martin Kolman)
16:00 plážový volejbal 4x4 – čtvrtfinále, Česko versus Austrálie

líbil se ti článek?