Volby proběhnou na Plénu ČOV v úterý 29. června 2021

ČOV
ČOV
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Schválení nominace na Hry XXXII. olympiády v Tokiu, jednání o činnosti a rozpočtu a také volby předsedy, místopředsedů, Výkonného výboru a příslušných komisí Českého olympijského výboru budou na programu zasedání Pléna ČOV v úterý 29. června 2021. To proběhne prezenční formou od 11:00 v kongresovém sále v O2 universum v Praze, kde jsou vytvořeny podmínky pro dodržování veškerých opatření dle platných vládních a hygienických nařízení a kde se volba připravovala už loni na podzim.

Volby do vedení ČOV měly proběhnout již v říjnu a listopadu 2020, kdy to však neumožnila tehdejší protipandemická opatření. Následně se měly konat 26. února 2021 formou individuálního hlasování mimo zasedání Pléna, kterou podpořilo 70 ze 79 členů Pléna ČOV a schválil ji i Mezinárodní olympijský výbor. Volby zastavila až usnesení Městského soudu v Praze, který zakázal jejich konání na základě předběžných opatření podaných Janem Šťovíčkem, předsedou Autoklubu ČR, a Zdeňkem Ertlem, předsedou Sdružení sportovních svazů ČR. Tato usnesení však následně označil Vrchní soud jako soud odvolací za nezákonná.

Další termín voleb byl dle rozhodnutí Výkonného výboru ČOV vyhlášen na 24. května 2021, opět formou individuálního hlasování. Zhatilo ho usnesení Městského soudu v Praze na základě dalšího podání Jana Šťovíčka, který loni na podzim neuspěl ve volbě místopředsedy ČOV ze složky Český klub sportovních svazů, organizací a institucí. ČOV se proti tomuto rozhodnutí opět odvolal.

Dle informací ČOV podaly některé organizace na poslední dva termíny voleb několik předběžných opatření, z nichž dvě pravomocně zamítl Městský soud v Praze ihned, dvě následně označil odvolací soud za nezákonná a o usnesení Městského soudu v Praze, na základě kterého jsme nemohli uskutečnit volby 24. 5. 2021, rozhodne odvolací soud.

Výkonný výbor ČOV stanovil nový termín voleb na závěr června v rámci zasedání nominačního a řádného Pléna ČOV. „Dosud předložené návrhy kandidátů zůstávají i nadále v platnosti. Další náležitosti voleb projedná Výkonný výbor ČOV v úterý 8. června,“ uvedl Petr Graclík, generální sekretář ČOV.

líbil se ti článek?