Vodácká šampionka Minařík Kudějová: Dojemné loučení na kanále a v pondělí do kanceláře

Rozhovory
Rozhovory
2 Minuty čtení
2 Minuty čtení

Svět branek a divoké vody vyměnila za říši čísel. Vodní slalomářka Kateřina Minařík Kudějová přes půl roku pracuje jako daňová specialistka. O víkendu se dvojnásobná olympionička, mistryně světa a Evropy rozloučila s kariérou během Českého poháru v Troji. Naposledy se vrhla do rozbouřeného kanálu a užívala si potlesk zaplněných tribun.

Jaké pro vás bylo víkendové loučení při závodech v Troji?

Líbilo se mi to hrozně moc. Trošku jsem se toho bála, protože jsem očekávala, že pro mě v Troji něco připraví. Věděla jsem, že to loučení bude moc těžké. Samozřejmě mi trošku slz ukáplo, ale nakonec jsem to zvládla a hrozně se mi to líbilo.

Kateřina Minařík Kudějová
17. 01. 1990, Praha
Vodní slalom

Vodáci si chválí, jak skvělá parta lidí je právě u vody. Nebude vám ta atmosféra a kamarádi chybět?  

Ta skvělá parta mi bude určitě chybět. Kolegové z reprezentace často trénuje v cizině a v Čechách jsou málo. Ráda se s nimi potkám jako fanynka na závodech nebo i jindy s dalšími kamarády z vody. Vodáci mi budou chybět, ale scházet se můžeme pořád. I v práci mám teď mnoho kamarádů.

Jaké to bylo vrátit se z víkendového závodu v Troji, kde jste jela před plnými tribunami a v pondělí jste šla do kanceláře?

Je to takové zvláštní a úplně jiné. Mně práce v kanceláři ale vůbec nevadí.

Když jste nastupovala do nového zaměstnání, tak to pro kolegy musela být velká událost, že mají mezi sebou olympioničku a šampionku.

Myslím, že to pro ně bylo velké haló. V celé firmě to všichni vědí, kdo jsem. Nedávno jsem jela ve výtahu s jednou paní, která se mi koukala na visačku na krku. Vzala jsem si nějakou ze závodů, kde byli uvedeni sponzoři a paní to hned zkoumala a říkala, že vy jste určitě ta sportovkyně, o které se tady hodně píše. To bylo moc hezké.

Účastnila jste se programu Duální kariéra Českého olympijského výboru, který je zaměřen na zajištění plynulého přechodu sportovců z aktivní sportovní kariéry do běžného života. Co vám tento projekt dal?

Ano. Byla jsem součástí tohoto programu a chodila jsem na přednášky. Bylo to zajímavé. Člověk přemýšlí o tom, co by mohl dělat a co by ho bavilo. Nakonec jsem nevyužila nabídek na práci od společností zapojených do tohoto programu. Nakonec jsme si práci našla sama.

Přeci jen, nelákalo vás zůstat u sportu jako trenérka či v jiné roli?

Mrzí mě to, že jsme odešla úplně, ale teď pro mě byla ta nejvhodnější možnost odejít a posbírat co nejvíce zkušeností. Možná někdy do budoucna si myslím, že se budu chtít k vodě vrátit. Když ne jako trenérka, tak mohu dělat účetnictví. To se ještě uvidí.

líbil se ti článek?