Učíme fanoušky sportovat pomocí videí. Naposledy s pálkou v ruce

Škola sportu
Škola sportu
4 Minuty čtení
4 Minuty čtení

Kamera, akce a jedeme! Přes oblíbený YouTube kanál Českého olympijského týmu ukazujeme fanouškům nejen současné či historické úspěchy českých sportovců, ale našim cílem je přivést lidi ke sportování. Proto je tu naučně zábavný projekt Škola sportu. Naposledy jsme vám společně s Českou asociací stolního tenisu ukázali, jak se stát hvězdou ping-pongu.

Plavání, squash, badminton, inline bruslení, lyžování, jachting,… a teď i stolní tenis. Škola sportu od Českého olympijského týmu se stala vyhledávaným tématem na našich sítích. „Seriál Škola sportu je určen pro širokou veřejnost. Je jasné, že extraligový hráči stolního tenisu podle něj trénovat nebudou. Chceme ale, aby byl užitečný rekreačním hráčům a hlavně, aby lidi ke sportu přitáhnul, zaujal je, šli si ho zkusit, podívali se, kde se dá hrát a sledovat,“ uvedl Tomáš Houska, manažer digitální komunikace Českého olympijského týmu.

„Natáčíme vždy s reálnými sportovci, protože víme, že to má kouzlo, že vědí, co říkají. Chceme, aby fanoušci viděli, kdo jsou ti, kteří ten sport zvládají na mistrovské úrovni.

A jak vůbec vzniká takový projekt, který má bavit a učit lidi základy sportů? „Natáčíme vždy s reálnými sportovci, protože víme, že to má kouzlo, že vědí, co říkají. Chceme, aby fanoušci viděli, kdo jsou ti, kteří ten sport zvládají na mistrovské úrovni. Například ping-pong jsme chtěli točit na netradičním místě, a tak jsme vzali hráče do skateparku Maxe Habance. Do staré tovární haly, která má skvělou atmosféru. Díky Maxovi za půjčení, už se nám jen nepodařilo zařídit, aby skákal přes hráče na skejtu,“ usmíval se Houska.

Na videích se jako skvělá učitelská dvojka Školy sportu představili extraligoví hráči Linda Záděrová a Vojtěch Rozínek. „Linda a Vojta to zvládli skvěle. Každý, kdo někdy mluvil do kamery ví, že to není jednoduché. Tady kolem nich lítal celý štáb, ale oni počáteční nervozitu překonali, a pak je na videích vidět, jak si natáčení a některé scény obzvláště užívají,“ prozradil Houska, který si pochvaloval spolupráci s Českou asociací stolního tenisu.

„Konzultovali s námi detaily scénáře, vybrali nám hráče, kteří budou dobří na kameru, dali věci do soutěže, snažili se to pro fanoušky, které ping-pongu ještě neholdují udělat opravdu zajímavé. Český olympijský výbor měl na starost finální produkci videí, ale vnímám to tak, že je to naše společné dílo.“

A že se projekt líbil, bylo znát i na číslech návštěvnosti. Přes 40 výstupů si na sociálních sítích Českého olympijského týmu zobrazilo přes 350 000 lidí! A Škola sportu bude rozhodně pokračovat. „Stolní tenis byla již 12. řada. Už za sebou máme - badminton, squash, plavání, lyže, ale i třeba jachting a střelbu. Připravujeme aktuálně běžky a šerm. Celkově atakujeme milion zhlédnutí na YouTube. Videa jsou na YouTube na věky a vygooglovatelná a nadčasová. Lidé na ně chodí přes vyhledávač sami,“ řekl Houska.

Kromě klasických sportů jsme ukázali i maminkám po porodu, jak správně cvičit, aby se dostaly zpátky do formy. Lektorkou byla sprinterka Denisa Helceletová, která v těhotenství přibrala 22 kilogramů a podle vlastních zkušeností ostatním maminkám pomáhala.

Videa Školy sportu budeme opět propagovat při olympijských hrách jak online formě, tak na olympijských festivalech. YouTubu kanál Českého olympijského týmu najdete ZDE. Mrkněte, je tam přes 1000 videí o sportu.

1) Základy pingpongu pro každého

Je to tady! Nová série videí, ve které vás naučíme ping-ping od A do Z a ještě vám poradíme pár super triků.

2) Jak vybrat vybavení na pingpong?

Která pálka nejvíc točí a jaké jsou druhy potahů?To se dozvíte tady!

3) 7 tipů jak se zlepšit v pingpongu

Být lepší! To chcete! Takže zapněte další díl série Škola ping-pongu a podívejte se na pár tipů, které je rozhodně dobré znát.

4) Zlepši svoje pingpongové podání

Podáváme! Ve čtvrtém díle naší série Škola sportu vás naučíme, jak na podání. Dávejte dobrý pozor, na konci videa vám dokonce ukážeme takový servis, který zaručeně nevezme téměř žádný protivník!

5) Neuvěřitelné pingpongové výměny

Věděli jste, že nejdelší výměna ve stolním tenise trvala celé 2 hodiny? A že dokonce nedávno v Česku se hrála výměna, ve které padlo přes 90 úderů?

6) Nejzábavnější pingpongové hry

Stolní tenis je opravdu zábavná hra, kterou můžete hrát kdekoliv, jakkoliv, s kýmkoliv a přitom zažít spoustu legrace. Připravili jsme pro vás pár herních tipů, jak si pingpong zpestřit.

7) Trénink profíků

Jak trénují pingpong profíci? Vše vám prozradíme v dalším videu naší Školy sportu.

8) Typy hráčů na pingpongu

Jaký jste hráč pingpongu? Točeňák, dupák nebo větrák? V předposledním videu naší série Škola sportu jsme vybrali pár typických hráčů a představili jejich hlavní vlastnosti.

9) Proč jsou Číňani v pingpongu nejlepší na světě?

Všichni to víme, všichni to říkáme. Ale proč jsou Číňani v pingpongu nejlepší na světě? Zjistěte to v dalším videu naší série Škola sportu.

líbil se ti článek?