Třetí den EYOF: Češi sahají po tenisových medailích

EYOF 2011
EYOF 2011
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Po medailových žních z úterý, kdy český tým na Evropském olympijském festivalu mládeže v tureckém Trabzonu bral celkem čtyři cenné kovy, přišel sice ve středu půst, ale čeští sportovci mají další medaile na dosah. V tenisové čtyřhře se totiž jak chlapci, tak dívky probojovali do semifinále.

Kateřina Siniaková po boku Kristýny Roučkové si ve čtvrtfinále poradily s dánskou dvojicí Noeová, Ditlevová 6:4 a 6:2. V boji o finále čeká třetí nasazený pár z Česka litevské duo Mikulskyteová, Parazinskaiteová. Pavel Štaubert Jaroslav Vondrášek si ze čtvrtfinálových soupeřů, Slováků Hodora a Búrila, udělali tréninkové sparingpartnery a smetli je 6:1 a 6:1. V semifinále poměří české duo, které je nejvýše nasazené, síly s Rusy Mňuškinema Medveděvem. Právě ten ukončil cestu Štauberta dvouhrou, když turnajovou jedničku nečekaně vyřadil už ve čtvrtfinále po setech 6:1, 6:7 a 6:3.

FOTOGALERIE

Ve dvouhrách tak z českých tenistů živí naději na medaili pouze Siniaková. Stejně jako ve čtyřhře je v semifinále, když ve čtvrtfinále naprosto bez problémů vyřadila Italku Chiesovou 6:0 a 6:2 a roli turnajové trojky potvrzuje beze zbytku. Zkouškou ohněm projde ovšem v příštím kole, protože v bitvě o finále ji čeká turnajová jednička Ayzatulinová z Ruska.

Bronz s příchutí smutku

Čeští medailisté z úterý vstřebávali včera dojmy. Sprinter Marek Bakalár měl v kvalifikaci nejrychlejší čas, ale ve finále nakonec bral jen bronzovou medaili. „Jsem trochu smutný. První start totiž jeden ze závodníků ulil a byl diskvalifikován. Jsem přesvědčen, že kdyby se to nestalo, určitě bych finále zaběhl líp a dosáhl bych výš,“ posteskl si bronzový sprinter. Zaběhl čas 10,75, na vítězného Němce Koelsche ztratil devět setin.

Zlato naopak hřálo Dominika Košaře, který zářil v disku. "Kruh ale dost klouzal a rozhodčí byla hodně přísná. Některé pokusy mi neuznala, a já ani nevěděl proč,“ pokrčil rameny. Ale nakonec mu to vadit nemuselo, vyhrál naprosto suverénně, když jako jediný přehodil 56 metrů a soupeři na něj hleděli z uctivých odstupů.

Stát
Zlato
Stříbro
Bronz
Celkem
Rusko 12 6 3 21
Velká Británie 7 6 4 17
Itálie 4 6 5 15
Česká republika 1 0 3 4
líbil se ti článek?